AKP'den 'temel atma' töreni açıklaması: Temsili bir görüntü

AKP'den 'temel atma' töreni açıklaması: Temsili bir görüntü
AKP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı 'temeli' olmayan temel atma töreniyle ilgili olarak açıklama yaptı. Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, "Temsili bir görüntüdür. Şu anda giderseniz, gece gündüz inşaatın devam ettiğini görürsünüz" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı temel atma töreninde betonu dökülen Defne Yeni Devlet Hastanesi'nin aslında 'temeli' olmadığı, çimento dökülen yerin ise platform olduğunun ortaya çıkması üzerine AKP'den Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, TBMM'de yaptığı konuşmada, yapılan uygulamanın 'temsili' olduğunu savundu.

Erdoğan, geçtiğimiz gün Hatay'ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma törenine katılmış, verdiği talimatla temele beton dökülmüştü. Törenin ardından sosyal medyada paylaşılan fotoğraf tartışma yaratmış, beton dökülen alanın aslında temel olmadığı, küçük bir alanın demirlerle çevrildiği ve etrafında başka bir şey olmadığı görülmüştü.

AKP Grup Başkanvekili Tunç, TBMM'de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Defne Devlet Hastanesi temel atma törenindeki görüntü temsili bir görüntüdür. Şu anda Defne'ye giderseniz, gece gündüz hastane inşaatının devam ettiğini göreceksiniz. Sadece temsili bir temel atma törenini gündem yaparak oradaki çalışmayı göz ardı etmek hakkaniyete uymaz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar