AKP'li belediye, voleybol maçı paylaşımında Ebrar ve Hande'yi kırptı, tepkiler sonrası yeni paylaşım yaptı

AKP'li belediye, voleybol maçı paylaşımında Ebrar ve Hande'yi kırptı, tepkiler sonrası yeni paylaşım yaptı
AKP'li Beyoğlu Belediyesi, hedef alınan milli voleybolcu Ebrar Karakurt ve Hande Baladın'ın kırparak fotoğraf paylaştı. Tepkiler sonrası paylaşım silinerek tekrar yapıldı. Öte yandan İstanbul Valiliği de İBB'nin maçı Taksim'de göstermesine izin vermedi.

Artı Gerçek - AKP'li Beyoğlu Belediyesi, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın bugün Avrupa Şampiyonluğu için Sırbistan ile olan final maçı öncesi bir paylaşım yaptı. Belediyenin paylaşımında takımın İtalya maçı sonrası çektirdiği fotoğrafa yer verildi fakat fotoğrafta Ebrar Karakurt ve Hande Baladın'ın olduğu kısım kesildi.

ilk.jpeg
İlk paylaşım

Belediyenin paylaşımına tepki yağdı. Tepkiler sonrası paylaşımı silen belediye, Ebrar Karakurt ve Hande Baladın'ın olduğu fotoğrafın orijinal halini paylaşmak zorunda kaldı.

son.png
Son paylaşım

VALİLİK, İBB'YE TAKSİM İÇİN İZİN VERMEDİ

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İstanbul Valiliği'ne final maçını Taksim'de göstermek üzere yaptığı başvuru reddedildi. Konuya ilişkin valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Çeşitli sosyal medya mecralarında “Bayan Voleybol Milli Takımımızın maç yayınına Valilik engel oldu” şeklinde asılsız içerikler paylaşılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bayan Voleybol Milli Takımımızın pazar akşamı oynayacağı Avrupa Şampiyonası Final maçının ilimizin 7 meydanında canlı yayınlanması için Valiliğimize yazılı başvuruda bulunmuştur. Taleplerin 6’sı (Çekmeköy, Bağcılar, Sultangazi, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Pendik) Valiliğimizce onaylanmıştır. Taksim Meydanı 2012 yılından bu yana toplantı ve etkinlik alanı olarak kullanılmadığı için Taksim Meydanı’yla ilgili talep onaylanmamıştır."

NE OLMUŞTU?

2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yıldız oyuncularından Ebrar Karakurt, bir süredir cinsel yönelimi nedeniyle AKP'ye yakın isimler tarafından hedef gösteriliyordu. Bir kullanıcının "Müslüman Türkler olarak sana tahammül ediyoruz" sözlerine "Boş yapma Abdulhamid" yanıtını vermişti.

Ebrar'ın paylaşımları nedeniyle Osmanlı padişahı Abdulhamid'in hedef alındığını iddia eden bir kesim milli sporcuyu hedef alırken eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Atın bunu" ifadesini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar