AKP'li Çelik'ten İsveç tepkisi: İnsanlık suçu olan bir eylemin parçası oldular

AKP'li Çelik'ten İsveç tepkisi: İnsanlık suçu olan bir eylemin parçası oldular
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Rasmus Paludan'ın Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmasına izin veren İsveç'e "İsveç, bugün insanlık suçu olan alçakça bir eyleme izin vermiştir" diyerek tepki gösterdi.

Artı Gerçek - İsveç'te İslam karşıtı aşırı sağcı Danimarkalı ırkçı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri ve İsveç - Danimarka çifte vatandaşı Rasmus Paludan Kuran-ı Kerim yakmasına bir tepki de AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Çelik, eylemi "insanlık suçu" olarak değerlendirdi, buna izin veren İsveç'i ise bu suça ortak olmakla itham etti.

Twitter'dan açıklama yapan Çelik'in paylaşımı şöyle:

"İsveç, bugün insanlık suçu olan alçakça bir eyleme izin vermiştir. Bu bir ifade hürriyeti değildir; tüm insani değerlere karşı düşmanca bir yaklaşımdır. İsveç makamları insanlığa karşı suç olan bir eylemin parçası olmuştur."

'TÜM DİNLERE VE İNANÇ HÜRRİYETİNE KARŞI TEHDİT'

Müslümanların kutsal kitabı Kuranı-ı Kerim'in yakılmasına izin vermeyi tüm dinlere ve inanç hürriyetine karşı bir tehdit olarak değerlendiren Çelik, şöyle yazdı:

"Kuran-ı Kerim’in yakılmasına izin verilmesi tüm dinlere ve inanç hürriyetine karşı bir tehdittir. İsveç, insanlığın en önemli değerlerinin tehdit edilmesini teşvik etmiştir"

Paludan'ın Kuran yakmasına muhalefet partilerinden de tepkiler gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Amacını biliyoruz" diyerek eylemi kınamış, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise, İsveç'te yaşayan müslümanları sağduyulu olmaya çağırmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar