Demirtaş 'Gücüme gitti' dedi: Alın terinizle ürettiğiniz fındığı, fıstığı neden gönlünüzce yiyemiyorsunuz?

Demirtaş 'Gücüme gitti' dedi: Alın terinizle ürettiğiniz fındığı, fıstığı neden gönlünüzce yiyemiyorsunuz?
Yayınlanma:
A+ A-
HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş attığı tweet'le yoksulluğun geldiği boyutu anlattı: Bulgaristan'dan gelip alışveriş yapan komşumuza afiyet olsun ama siz neden alın terinizle ürettiğiniz fındığı, fıstığı gönlünüzce yiyemiyorsunuz?

Artı Gerçek - Edirne Kapalı Cezaevi'nde tutuklu olan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, attığı tweet'le ülkenin içinde bulunduğu yoksulluk halini eleştirdi.

Bulgaristan vatandaşları poşetler dolusu alışveriş yaparken kendisinin 450 lira tutan çerez faturasını elleri titreyerek ödediğini anlatan avukatın anlattıklarının gücüne gittiğini ifade eden Demirtaş, "Komşumuza afiyet olsun, Edirne'yi güle güle gezsin. Peki siz neden öyle çerez alamıyorsunuz? Böyle gitmemeli diyenler, bu gidişe isyan edenler! El ele verelim ve değişim düğmesine basalım." dedi.

Demirtaş, bir önceki paylaşımında dün Erzurum'da eksi 5 derecede ucuz et kuyruğu bekleyen insanlara dikkat çekmiş ve iktidarı eleştirmişti. Vatandaşlara seslenen Demirtaş, "Bu sahtekarlara değil oyunuzu, günahınızı bile vermeyin" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar