Demirtaş'tan vatandaşlara: Bu dolandırıcılara değil oyunuzu günahınızı bile vermeyin

Demirtaş'tan vatandaşlara: Bu dolandırıcılara değil oyunuzu günahınızı bile vermeyin
Yayınlanma:
A+ A-
Selahattin Demirtaş, Erzurum'da ucuz et kuyruğunda bekleyen vatandaşlara dikkat çekti, "Ülkenin siyasetçileri gece rahat uyuyabiliyorlarsa kesinlikle dürüst değiller demektir" dedi: Bu sahtekarlara, dolandırıcılara değil oyunuzu günahınızı bile vermeyin.

Artı Gerçek - Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından Erzurum’da -5 derece soğukta et kuyruğuna giren vatandaşlara dikkat çektiği bir paylaşım yaptı. Yaşanan manzara üzerinden iktidarı eleştiren Demirtaş, "Ben susayım, bu acı durum ortadayken koltuk kavgasına girenlere siz bir şey söyleyin” dedi ve vatandaşlara "Değişim düğmesine basın ve bu gidişi değiştirin” çağrısında bulundu.

Demirtaş zincir paylaşımında şunları yazdı:

'RAHAT UYUYABİLİYORLARDA DÜRÜT DEĞİLLER DEMEKTİR'

"Evine et götürebilmek için -5 derece havada et kuyruğuna girmek zorunda kalan halkın ülkesi... O ülkenin siyasetçileri gece rahat uyuyabiliyorlarsa kesinlikle dürüst değiller demektir! Ben susayım, bu acı durum ortadayken koltuk kavgasına girenlere siz bir şey söyleyin. Yeri geldiğinde en sevdiği için her şeyi yapar ama halkı bu durumdayken vicdanı bile sızlamaz. Halkını, en sevdiği kadar sevmeyenler siyasetçi değil, dolandırıcı olur ancak. Halkını yürekten sevmeyenin her sevgisi sahtedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz arkadaşlar. Bu dolandırıcılara, sahtekârlara değil oyunuzu, günahınızı bile vermeyin. Değişim düğmesine basın ve bu gidişi değiştirin.”

Erzurum'da vatandaşlar ucuz et alabilmek için eksi 5 derece soğuk ve yoğun kar yağışı altında Et ve Süt Kurumu (ESK) mağazası önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar