Demirtaş: Vay arkadaş, sıfırlama tweetimi bile sıfırlamışlar

Demirtaş: Vay arkadaş, sıfırlama tweetimi bile sıfırlamışlar
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan'ın, "2018'de kronometre sıfırlandı" açıklamasına verdiği yanıta erişim engeli getirilmesinin ardından paylaşım yapan Demirtaş, "Görüyorsunuz, her şeyden korkuyorlar arkadaşlar, her şeyden. Cesaretle direnmeye devam etmeli." dedi.

Artı Gerçek - Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "2018'de kronometre sıfırlandı" açıklamasının ardından verdiği yanıta erişim engeli getirilmesine yönelik paylaşım yaptı. "Seçim akşamı halk senin kronometreni durdurunca sıfırı görürsün. Bu işler, para sıfırlamaya benzemez" yanıtına erişim engeli getirilen Demirtaş, paylaşımında "Görüyorsunuz arkadaşlar, her şeyden korkuyorlar, her şeyden" dedi.

Demirtaş'ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

'BU KADAR MI KORKUYORSUNUZ?'

"Vay arkadaş ya, sıfırlama tweetimi bile sıfırlamışlar! Bu kadar mı korkuyorsunuz :)

Görüyorsunuz, her şeyden korkuyorlar arkadaşlar, her şeyden.

Cesaretle direnmeye devam etmeli ve geri adım atmadan değişim düğmesine basmalısınız.

Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız."

Demirtaş'ın kronometre yanıtına, bugün İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından erişim engeli getirildi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü kez adaylık tartışmalarına “2018'de koronometre sıfırlandı” diye cevap vermişti. “2017'deki referandumu hatırlatan Erdoğan "2017'de kabul edilen anayasa değişikliği hiçbir tereddüde mahal vermeyecek biçimde açıktır. Aklen de hukuken de fiilen de 2018'de kronometre sıfırlandı ve seçilen cumhurbaşkanı, sistemin ilk kez seçilmiş cumhurbaşkanı, aynı zamanda yeni sistemin de başkanıdır" demişti.

Sosyal medya hesabı üzerinden, 'kronometre' tartışmasına dahil olan Demirtaş şu ifadeleri kullanmıştı: "Aklınca 2018'de kronometreyi sıfırlamış, dört dönem için kendine yol yapıyor. Seçim akşamı halk senin kronometreni durdurunca sıfırı görürsün. Bu işler, para sıfırlamaya benzemez." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar