Almanya vize ret sayısını paylaşmadı: Açıklarlarsa ikili ilişkilerde gerginliğe yol açabilirmiş

Almanya vize ret sayısını paylaşmadı: Açıklarlarsa ikili ilişkilerde gerginliğe yol açabilirmiş
Almanya‘ya geçen yıl en fazla vize başvurusu Türkiye’den yapıldı. Alman hükümeti 'ikili ilişkilerde gerginliklere yol açabileceği' gerekçesi ile reddedilen vize başvurusu sayısını açıklamadı.

Artı Gerçek - Almanya vize merkezleri tarafından geçen yıl 1 milyon 260 bin kişiye vize verildiği açıklandı. DW Türkçe'nin haberine göre; federal hükümet vize başvurularından reddedilen veya geri çekilenlere dair detaylı açıklamada ise bulunmadı. Bu bilgileri "Sadece resmi kullanım içindir" ibaresi ile sınıflandıran Alman hükümeti, detaylı verileri yalnızca milletvekillerinin erişimine sundu.

RET RAKAMLARI AÇIKLANMADI

Gerekçede federal hükümet açısından vizelere dair münferit vize merkezlerine atfedilebilecek ret rakamları ve oranlarının kategorize edilmesinin, üçüncü tarafların "uygunsuz sonuçlara" varmasını önlemek için gerekli olduğu vurgulandı.

Münferit vize merkezlerinin ret rakamlarına ilişkin "uygunsuz değerlendirmelerin" ikili ilişkilerde gerginliklere yol açabileceği kaydedildi.

Açıklamada, bu durumun Almanya'ya göçlerle ilgili genel tartışmalar ve dünyadaki çok sayıda kriz ile ekonomik ve siyasi gelişmelerin sonucunda artan göç baskısı ile ilintili olduğuna işaret edildi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar