Antep-Suriye sınırında özel güvenlik bölgesi ilanı

Antep-Suriye sınırında özel güvenlik bölgesi ilanı
GÜNCEL – Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Beşkılıç-Türkyurdu arasında kalan sınırın geri tarafı için 15 gün süreyle Özel Güvenlik...

GÜNCEL – Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Beşkılıç-Türkyurdu arasında kalan sınırın geri tarafı için 15 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi kararı alındığı ilan edildi.

Açıklamada;

"Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ve ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek üzere, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince Beşkılıç-Türkyurdu arasında kalan hududun geri bölgesinde, 06 Mart 2017 Pazartesi günü saat 17.00'de başlayıp, 20 Mart 2017 Pazartesi günü saat 17.00'de bitecek şekilde (15) gün süre ile Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir.

Buna göre 06 Mart 2017 – 20 Mart 2017 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacaktır" denildi.

Öne Çıkanlar