Bacağı kırılan HDP'li Habip Eksik: Hakkari Valiliği yalan ve iftira ile manipülasyon yapıyor

Bacağı kırılan HDP'li Habip Eksik: Hakkari Valiliği yalan ve iftira ile manipülasyon yapıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Yüksekova'da 9 Ekim'de düzenlenen yürüyüşte polis şiddeti sonucu bacağı kırılan HDP Milletvekili Habip Eksik, Hakkari Valiliğine yanıt verdi: "Maniple etmeyi bırak, soruşturma aç. Mutlaka hesap vereceksiniz!"

Artı Gerçek - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 9 Ekim'de düzenlenen "Özgürlük Yürüyüşü"nde polis şiddeti sonucu bacağı kırılan HDP Milletvekili Habip Eksik, "Milletvekilleri darbedildiklerine dair algı oluşturmak amacıyla kendilerini yere atmışlardır" diyen Hakkari Valiliğine yanıt verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan HDP'li Habip Eksik, polis müdahalesinin videosunu paylaşarak şunları kaydetti:

"Kuran’ı Kerim’in Casiye suresi 7. ayeti 'Yalan ve iftirâyı meslek hâline getirenlerin vay hâline!' diyor. Polisler; bacağımı tekmeyle kırıp yerde de tekmeliyor. Hakkari Valiliği soruşturma açması gerekirken yalan ve iftira ile manipülasyon yapıyor. Hepsi hukuk karşısında hesap verecek.

'LİNÇ EDENLERE VE TALİMAT VERENLERE HESAP SORACAĞIZ'

Kadınları, yaşlıları, yönetici arkadaşlarımızı, avukatları ve biz iki milletvekili (Sait Dede'yi) kalkanlarla önce sıkıştırıp, joplarla, tekmelerle darbedip sonra biz iki vekili en son yalnız bıraktıktan sonra ikimizi de linç edenlere ve talimat verenlere elbet hesap soracağız.

'BAŞIMDAKİ ŞİŞ, ALNIMDAKİ KESİ, SIRTIMDAKİ MORLUKLAR NEYLE OLUŞTU?'

Tıbben imkansız olan uyluk kemiğimde kırıkların oluşmasını, iftira ve yalanla kendimi yere attığıma bağlayarak manüple ediyorsun. Peki başımın tepesindeki jop nedenli şiş, kulaklarımdaki şişlik, morluk, çizik alnımdaki kesi, sırtımdaki morluklar neyle nasıl oluştu?

Hakkari Valiliği'ne göre öyle kendimi yere atmışım ki vücudun en sert kemiklerinden olan uyluğumu defalarca kırıp parçalamışım, oluşan kırık yüzünden saatlerce ameliyatta kalmışım, günlerdir hâlâ hastanedeyim. Maniple etmeyi bırak, soruşturma aç. Mutlaka hesap vereceksiniz!"

Öne Çıkanlar