Beyazıt'ta eylem yapan grup üyelerinden Boğaziçi öğrencilerine 'bombalama' tehdidi

Beyazıt'ta eylem yapan grup üyelerinden Boğaziçi öğrencilerine 'bombalama' tehdidi
Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Şubat 2021 03:08
A+ A-
Polisin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine dönük müdahalesinde en az 77 öğrenci gözaltına alındı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin polis müdahalesiyle gözaltına alındığı saatlerde İstanbul Üniversitesi önündeki eyleme katılan grubun üyeleri sosyal medyada

AKP'li Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne atanmasını protesto eden iki öğrenci tutuklanmasına tepki göstermek için bir araya gelen öğrencilere polis müdahale etti. Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü önündeki polis müdahalesinde 159 öğrenci gözaltına alınırken aynı saatlerde İstanbul Üniversitesi önünde de farklı bir grup eylem yaptı. 

    

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini 'İslam düşmanı' ilan eden ve kendilerini Anadolu Gençlik Derneği olarak tanıtan grubun eylemine polis müdahalesi gerçekleşmezken eyleme katılanların sosyal medya paylaşımlarında öğrencileri hedef aldığı ortaya çıktı.     

BOMBALAMA TEHDİDİ

Eyleme katılanlardan birinin profil resminde elinde AK-47 silahının olduğu görülürken paylaşımında, "İlk 8 saniye benim gurur tablomdur artık. Ne kadar kutuplaştın derlerse bu videoyu göstereceğim" dediği görüldü.

Bir başka paylaşımda ise, "Şu Boğaziçi'ni içindekiler ile birlikte bombalayacaksın ancak o zaman içim rahat eder" diyerek öğrenciler tehdit edildi.

Görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Sosyalist Gençlik Dernekleri (SGD), "Boğaziçi Üniversitesi'nde kayyum rektör istemeyen öğrencilere yüzlerce polisle saldıran, öğrencileri tutuklatan Melih Bulu ve AKP, bu gericilerin Beyazıt Meydanı'nda yaptığı eyleme sesini çıkarmadı. Kimin provokatör / terörist olduğu belli" diye yazdı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar