Demirtaş'tan Encü açıklaması: 'Bu iktidar haddini aşalı çok oldu'

Demirtaş'tan Encü açıklaması: 'Bu iktidar haddini aşalı çok oldu'
Yayınlanma:
A+ A-
Hasta ve infazı yakılan tutuklular için Kadıköy’de gerçekleşen Adalet Nöbeti’nde polis, HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı. Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Artı Gerçek- Polisin, HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü'ye tokat atmasına Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tepki gösterdi. Demirtaş, "Siz daha tokat görmemişsiniz. Sandığı bekleyin, göstereceğiz!" dedi.

İstanbul'da hasta ve infazı yakılan tutukluların özgürlüğü için aileler tarafından bir yıldır sürdürülen Adalet Nöbeti eylemi, Kadıköy'de yapılan kitlesel yürüyüşle sonlandırılmak istedi. Engellemeyle karşılaşan Adalet Nöbeti’nde bir polis Halkaların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı.

Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. "Gırtlağına kadar pisliğe, suça bulaşmış bu iktidar haddini aşalı çok oldu" diyen Demirtaş, "Siz daha tokat görmemişsiniz. Sandığı bekleyin, göstereceğiz!" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar