Bütün teröristlere selam olsun!

Bütün teröristlere selam olsun!
Yayınlanma:
A+ A-
'Dünyanın en büyük ve en kaliteli terörist nüfusuna sahip ülkesi'yiz.

Can DÜNDAR


ARTI GERÇEK - Bir ülke düşünün ki… Bir bölgesinin seçilmiş tüm belediye başkanları, terör suçlamasıyla içerde…

Ülkenin ikinci büyük muhalefet partisinin liderleri, milletvekilleri "terörist" diye yaftalanmış, hapis yatıyor.

Ülkenin 100’e yakın gazetecisi, itibarlı işadamları, kitapları dünya dillerine çevrilmiş yazarları, terör örgütüne yardım ettikleri iddiasıyla tutsak alınmış.

Ülkenin sınır ötesi askeri operasyonunu eleştirdiği için yüzlerce akademisyen, terörle ilişkili sayılarak üniversiteden kovulmuş.

Bir dönem inandıkları bir cemaatin bankasına para yatırmış ya da okuluna çocuğunu göndermiş onbinlerce insan, teröre destek verdikleri iddiasıyla hapiste tutuluyor.

100 binlere konser veren, albümleri milyonlar satan protest grubun üyeleri, terörist suçlamasıyla zindanda…

Yaptığı kanser araştırmasının sonuçlarını kamuoyuna açıklayan akademisyenin iddianamesini Terörle Mücadele Savcılığı yazıyor.

Her gün yeni teröristlerin yakalandığı haberiyle uyanıyoruz:

Hakları için yürüyen işçi de, "açım diye kendini yakan esnaf da, soru soran gazeteci de, yorum yapan akademisyen de, bildiri okuyan sivil toplum temsilcisi de, konuşma yapan siyasetçi de, savunma yapan avukat da, tweet atan genç de, hatta ülkenin eski Genelkurmay Başkanı da teröristler arasında…

Nihayet son olarak Cumhurbaşkanı, ülkenin 100 bin üyeli Tabipler Birliği Başkanı’nı "terör örgütünden biri" diye tanımladı.

"Dünyanın en büyük ve en kaliteli terörist nüfusuna sahip ülkesi"yiz.

Teröre yardım ve yataklıktan yargılanan biri olarak, yukarda saydığım tüm terörist arkadaşlarımı saygıyla selamlıyorum. Sanırım ülke nüfusunun tamamı terörist ilan edildiğinde anlayacağız, aslında ülkede devasa bir terör örgütü değil, muhaliflerini "terörist" ilan ederek hükmetmek isteyen bir devlet terörü olduğunu…

 

Öne Çıkanlar