Büyükçekmece'de komando bıçaklı cinayet: Hiç tanımadığı kişiyi içki içtiği için öldürdü

Büyükçekmece'de komando bıçaklı cinayet: Hiç tanımadığı kişiyi içki içtiği için öldürdü
Büyükçekmece'de 27 Nisan'da saat 21:00 civarında bir kişiyi bıçaklayarak öldüren zanlının, bir gün sonra yakalandığı açıklandı. Yıldıray Koç'u hiç tanımadığını ama "alkollü olduğu için sinirlenip bıçaklayarak cezalandırdığını" söyleyen Azad M. tutuklandı.

Artı Gerçek - İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde peşine takıldığı 50 yaşındaki Yıldıray Koç'u karanlık bir sokakta komando bıçağıyla öldüren Azad M. yakalandı. Cinayeti itiraf eden Azad M.'nin, "Yolda zor yürüyen alkollü bir kişi gördüm. Daha önceden hiç tanımıyorum. Bu halinden dolayı ona sinirlendim" dediği belirtildi. 20 yaşındaki tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, Büyükçekmece'nin Ulus Mahallesi'nde, 27 Nisan günü saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Sokakta ağır yaralı halde bulunarak hastaneye kaldırılan Yıldıray Koç, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Cinayet Büro Amirliği soruşturma başlatırken, Yıldıray Koç’un kardeşi Y.K., ifadesinde şunları söyledi: "Yıldıray, beni arayarak çok kötü olduğunu hemen yanına gitmemi istedi. Onu sokakta kanlar içinde bulduk. Hastaneye kaldırdık, ancak kurtulamadı. Eşinden bir süre önce ayrılmıştı. Ara sıra alkol alırdı."

Katilin izi, güvenlik kamera görüntüleriyle bulundu. Görüntülerde ise şüphelinin, sendeleyerek yürüyen Yıldıray Koç’un peşinden karanlık sokağa girdiği ve bir süre sonra koşarak uzaklaştığı görülüyor. Şüphelinin üzerinde beyaz ayakkabı, siyah kapüşonlu polar ve siyah eşofman olduğu da fark ediliyor.

kamera.jpg

Şüpheli, bu görüntülerin izini sürülerek bir gün sonra Büyükçekmece’de düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorguda da cinayet itiraf ederek şunları söyledi: "Yolda alkollü olduğu için sendeleyerek güçlükle yürüyen bir kişi gördüm. Daha önceden hiç tanımıyorum. Bir süre onu takip ettim. Bu durumda olduğu için ona sinirlendim. Karanlık bir sokağa girdiğinde arkasından yaklaşarak onu bıçaklayarak cezalandırdım. Sonrasında oradan hemen kaçtım. Amacım öldürmek değildi yaralamaktı."

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayda kullanılan komando bıçağı ve şüphelinin olay günü giydiği kıyafetler Azad M.’nin gösterdiği yerde ele geçirildi. Şüpheli Azad M. işlemleri tamamlandıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Öne Çıkanlar