Canan Kaftancıoğlu'ndan iktidara: Öfke, kızgınlık en çok depremzedelerin hakkı, size ne oluyor?

Canan Kaftancıoğlu'ndan iktidara: Öfke, kızgınlık en çok depremzedelerin hakkı, size ne oluyor?
Yayınlanma:
A+ A-
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, deprem bölgesine yardımların geç gittiği yönündeki eleştirilere tepki gösteren iktidar mensuplarına seslendi: Lütfen öfkenizi bari bu dönemde bırakın acıda ortaklaşalım hiç olmazsa.

Artı Gerçek - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Maraş merkezli çifte depremin ardından yardım çalışmalarının yetersiz kaldığı yönündeki eleştirilere tepki gösteren iktidar mensuplarına seslendi: "Bu halk, depremzedeler tarifsiz acısına rağmen, mağduriyetine rağmen mağrur durmayı başarıyor. Öfke, kızgınlık en çok onların hakkıyken devleti yönetenler size ne oluyor?"

"Lütfen öfkenizi bari bu dönemde bırakın acıda ortaklaşalım hiç olmazsa" diyen Kaftancıoğlu, "Bölgedeki vatandaşın hepimize her şeyi ama her şeyi söylemeye hakkı var" ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu'nun Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar şöyle:

"Bu halk, depremzedeler tarifsiz acısına rağmen, mağduriyetine rağmen mağrur durmayı başarıyor.

Öfke, kızgınlık en çok onların hakkıyken devleti yönetenler size ne oluyor? Söylediklerine bakıyorum da lütfen öfkenizi bari bu dönemde bırakın acıda ortaklaşalım hiç olmazsa:(

Bölgedeki vatandaşın hepimize her şeyi ama her şeyi söylemeye hakkı var. Bölgede acılarını çaresizliklerini, beklentilerini varsa teşekkürlerini ifade eden(nasıl ederlerle etsinler) insanlar o kadar o kadar haklı ki. Biz susalım ama onların seslerini kısmayalım.." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar