'Cezaevinde kalabilir' raporu verilmişti: Felç geçiren ağır hasta Tanhan'ın durumu kritik

'Cezaevinde kalabilir' raporu verilmişti: Felç geçiren ağır hasta Tanhan'ın durumu kritik
Yayınlanma:
A+ A-
Bolu F Tipi Cezaevi’nden sevk edildiği Eskişehir'de tedavi gören ağır hasta tutuklu Cemal Tanhan’ın ailesi, Tanhan'ın sağlık durumunun kötüye gittiğini duyurdu.

Artı Gerçek - Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve felç geçirmesi üzerine 23 Ekim'de önce İzzet Baysal Devlet Hastanesi, 27 Ekim’de ise Eskişehir Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’ne sevk edilen ağır hasta tutuklu Cemal Tanhan'ın durumu ağırlaştı.

Durumu kötüye giden Tanhan’ın eşi Behiye Tanhan, yaşananlara ilişkin bilgi verdi. Tanhan, şöyle konuştu:

“Salı günü sabah saatlerinde eşimin durumu kötüleşti. Kendini toparlayamıyor. Bilinci bir geliyor bir gidiyor. Şu an bilinci yerinde değil. Artık kimseyi tanıyamaz hale geldi. Kaburgalarını açarak ciğerlerine hortum bağladılar. Cuma günü sabah 10:30’da bir tane ilaç verecekler. Verecekleri ilacı çoğu kişi kaldıramıyor. Eşim umarım bu ilacı kaldırır. Cuma günü durumu biraz daha netleşir. Doktorlar bizi artık yoğun bakım ünitesine almıyor. Camın arkasından gösterdiler. Zaten 35- 40 kiloya kadar düşmüş.”

FELÇ GEÇİRMİŞTİ

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve hakkında 'cezaevinde kalabilir' raporu verilen ağır hasta mahpus Cemal Tanhan'ın 26 Ekim'de felç geçirdiği öğrenildi. Tanhan, hastanenin tedavisini karşılayamamasından dolayı Eskişehir'e sevk edilmişti. (MA)

Öne Çıkanlar