CHP Genel Merkezi önünde Kılıçdaroğlu'na destek eylemi: İlk seçimde hesaplaşacağız

CHP Genel Merkezi önünde Kılıçdaroğlu'na destek eylemi: İlk seçimde hesaplaşacağız
'Bilinmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisine ve onun liderine uzanacak her eli kırmaya bu partinin üyeleri yeterli ve muktedirdir.'

Organize suç örgütü liderliğinden yargılanıp hüküm giyen, daha sonra cezaevinden tahliye edilen Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdığı tehdit mektubuna karşı parti önünde eylem düzenlendi.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve partililer, Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na yönelik tehditlerine karşı basın açıklaması yaptı. CHP Genel Merkezi önünde bir araya gelen partililer, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir mafya bozuntusu tarafından tehdit edilmesi, hukuk sisteminin çöktüğünü, mafya düzeninin hayata geçtiğini gösteriyor. Unutulmamalıdır ki CHP, savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir" pankartı açtı.
‘CHP VE LİDERİNE UZANACAK ELİ KIRMAYA MUKTEDİRİZ’

Akıllı, CHP'nin koca bir ulu çınar olduğunu ifade ederek, "Bilinmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisine ve onun liderine uzanacak her eli kırmaya bu partinin üyeleri yeterli ve muktedirdir" dedi.

‘İLK SEÇİMDE İKTİDARLA HESAPLAŞACAĞIZ’

İktidarla hesaplaşmayı ilk seçimde demokratik yollarla yapacaklarını belirten Akıllı "Genel Başkanımıza yapılan bu iğrençliğe ilişkin etkili bir soruşturma bekliyoruz. Bu soruşturma yapılana kadar süreci izleyeceğiz ve her hafta buna ilişkin eylemler gerçekleştireceğiz. Bugün öğleden sonra bir suç duyurusunda bulunacağız ve bundan sonra da sürecin takipçisi olacağız" diye konuştu.

İSTANBUL’DA DA EYLEM: MİLYONLARCA VATANSEVER SİZE HADDİNİNİZİ BİLDİRİR

Kılıçdaroğlu’na destek için bir eylem de İstanbul’da gerçekleştirildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, partinin 39 ilçe başkanı ve 14 ilçe belediye başkanı, organize suç örgütü lideri Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdidine ve buna sessiz kalan iktidara tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, ortak basın açıklamasında, "Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki yönetim boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşundan bugüne bunun kıymetini ruhunda yaşayan milyonlarca vatansever de size haddinizi bildirir" dedi.

‘ADINI ANMAYA TENEZZÜL ETMEYECEĞİMİZ CEZAEVİ MÜDAVİMİ’

Kaftancıoğlu açıklamada şunları söyledi:

"Bugün burada İBB Başkanımız, 39 ilçe başkanımız, 14 ilçe belediye başkanımızla karşınızdayız. 98’nci yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti ile aynı yaşta olan, kurucu parti Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri olarak, bugün, milyonlarca vatandaşımızın ortak duygularını dile getireceğiz. Ne yazık ki dün, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, varlığını neye borçlu olduğunu çok iyi bildiğimiz, ismini dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi tarafından ağır ifadeler kullanılmış, ölüm tehditleri yapılmıştır. Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki yönetim boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir."

‘TALİMATLI TETİKÇİLER, DURUMDAN VAZİFE DAHİ ÇIKARAMAZLAR’

"Talimatlı tetikçiler, durumdan vazife dahi çıkaramazlar. Onların kulağına fısıldanır. O nedenle sözlerimizin muhatabı, kuşkusuz CHP çınarının altında esamesi bile okunmayacak küçükler değildir. Burada sözlerimizin muhatabı, Türkiye’yi 90’lı yıllarda olduğu gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek isteyen iktidarsızlardır. Kimse yaşamaktan zevk aldığı karanlık dehlizlere, ülkeyi taşımaya çalışmasın. Ne güçleri ne nefesleri yeter. Türkiye Cumhuriyeti, 2. yüzyılına, safralarından arınmış bir halde girmeye hazırdır. Cumhuriyet Halk Partisi de Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne bunun kıymetini ruhunda yaşayan milyonlarca vatansever de size haddinizi bildirir. ‘Değişim ve reform’ diyenlerin biraz samimiyeti varsa, bu fütursuza gerekli işlemlerin yapılması yönünde harekete geçmeleri gerekir. Gece yarısı televizyonlara bağlanma ihtiyacı hisseden İçişleri Bakanı, bu tehdit karşısında hala sus-pus ise ya devlet adamı değildir ya tetikçinin destekçisidir ya da her ikisi birdendir."

‘SİZDEN KORKMADIK Kİ GÖLGENİZDEN KORKALIM’

"Sizden korkmadık ki gölgenizden korkalım. Hala 90’lı yılların karanlık mafya düzeninin hayalini gören, son güncellemesi 30 yıl önce yapılmış antika mafyalardan medet ummak hangi aklın mucizesi acaba? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek bu olayı, takip edeceğiz. Olayın mümessillerini ise hep takip edeceğiz. Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. İşte bizi ayakta tutan da budur. Bu ülkenin üreten emekçilerine, üretime sebep olan iş insanlarına, namusuyla devletini kollayan memurlarına, helal para kazanıp vergisini ödeyen gerçek vatansever milyonlarına saygı ile duyururuz."

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü liderliğinden yargılanan ve hüküm giyen Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli bir mektup paylaşması üzerine Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Ülgen de suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar