Ciğere 5 ayda yüzde 75 zam: 'Utanç verici bir durum'

Ciğere 5 ayda yüzde 75 zam: 'Utanç verici bir durum'
Edirne'de porsiyonu 240 lira olan meşhur Tava Ciğer, Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları'nın aldığı kararla yüzde 25 zamlanarak 300 lira oldu. EDESOB, tava ciğerin 160 lira olan porsiyon fiyatını geçen Ocak ayı sonuna doğru yüzde 50 zam yapmıştı.

Artı Gerçek - Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (EDESOB), kentteki tava ciğer esnafının zam talebini değerlendirerek, 240 lira olan porsiyon fiyatını 300 liraya çıkardı. Zamlı tarifenin önümüzdeki günlerde uygulanması beklenirken, bazı ciğerci esnafıysa yapılan zamma tepki gösterdi.

'UTANÇ VERİCİ BİR DURUM'

Edirneli ciğerci işletmecisi Erdal Akgün, artan fiyatlar karşısında artık müşteriden hesap almaya utandıklarını söyledi.

adsiz-tasarim-15.jpg
Erdal Akgün

Zamlı fiyatı değerlendiren ciğerci işletmecisi Erdal Akgün, ciğere zam yapmaktansa girdi maliyetlerine çözüm bulunması gerektiğini belirtip, " Bu işin kolayı zamlarla bulunmaz. Bir an önce esnafın da girdilerinin çaresi bulunmalı. Şahsen ben artık buraya gelen müşterimizden hesap alırken utanmaya başladım. Utanç verici bir durum. Yani dört kişi gelse birer porsiyon ciğer yese 1000 liradan fazla. Bunun içinde salatası yok, kolası yok, ayranı yok. Yeter artık yani bu iş böyle gitmez, bu iş böyle yürümez. Utanç verici bir durum" diye konuştu.

EDESOB tava ciğerin 160 lira olan porsiyon fiyatını geçen Ocak ayı sonuna doğru yüzde 50 zam yaparak 240 liraya çıkarmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar