Cihan Kolivar'a 'ekmek' gözaltısı

Cihan Kolivar'a 'ekmek' gözaltısı
"Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir" diyen Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar gözaltına alındı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik "Kolivar'ın sözleri nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir" demişti.

Artı Gerçek- AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in "Nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir" sözlerinden iki saat sonra Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar gözaltına alındı. Kolivar, katıldığı bir televizyon programında "Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir, bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 sene başına yöneticiler duruyor" sözlerini sarfetmişti.

Kolivar hakkında “Türk milletini alenen aşağılamak” iddiasından resen soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan Kolivar ifade verecek.

CİHAN KOLİVAR NE DEMİŞTİ?

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Ekmeği temel gıda maddesi saymıyorum. Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” demişti.

Kolivar ayrıca, “Bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 sene başına yöneticiler duruyor” ifadelerini kullanmıştı.

ÖMER ÇELİK, 'NEFRET SÖYLEMİ, EKMEĞİ AŞAĞILIYOR' DEDİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın sözleriyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın sözleri nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir. Bu şahsın milletimizi ve ekmeği aşağılamanın yanı sıra husumet siyasetinin elamanı olduğunu belli eden açıklamaları ise başlı başına nefret siyasetidir." ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar