Cübbeli Ahmet'in 'taş gibi sertleşen' kalp damarlarına stent takıldı

Cübbeli Ahmet'in 'taş gibi sertleşen' kalp damarlarına stent takıldı
Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Mayıs 2022 02:48
A+ A-
'Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamada 'Damarları doktorların tâbiriyle taş gibi sertleştiği için operasyon uzun sürdü' ifadeleri yer aldı.

Cübbeli Ahmet ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü kalp rahatsızlığından dolayı acil ameliyata alındı. 2006 yılında baypass olduğu belirtilen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada 2008 ve 2018 yıllarında da kalp damarlarına iki kez stent takıldığı belirtildi.

Son ameliyatında kalbine dört stent takıldığı açıklanan Ünlü'nün Twitter hesabında şöyle denildi:

"Cübbeli Ahmet Hoca, kalp rahatsızlığından dolayı başarılı bir operasyon geçirdi. Daha önce 2006 yılında baypass olmuş, daha sonra 2008 yılında iki stent takılmış ve 2018 yılında da tekrar iki stent takılmıştı. Geçtiğimiz hafta Ankara'da bulunduğu sırada bir gece yürek ağrısı hissedip hastaneye müracaat etmiş, TOBB ETÜ Hastanesi'nde âcil olarak muayene edilmiş ve İstanbul'a döndüğünde mutlaka doktorlara görünmesi gerektiğini söylemişlerdi.

Bunun üzerine Prof. Dr. Bilal Boztosun ve ekibinin müdahalesiyle bir operasyon daha gerçekleştirildi. Kalp damarları doktorların tâbiriyle taş gibi sertleştiği için operasyon bir buçuk saat kadar sürdü. Yorucu ve ağrılı geçen operasyon neticesinde dört stent daha takıldı ki bunların ikisi çok zorunlu olup diğer ikisi ise tıkanmaya başlamış olduğu için ileriye yönelik düşünülerek yerleştirildi.

Hocaefendi, bu süreçte siz sevenlerinden sohbetlerin ve hizmetlerin devâmı için duâlarınızı beklemektedir. Salı günü Şifa-i Şerif dersini inşâallâh kısa da olsa yapmaya çalışacaktır. Perşembe günü saat 21:15'te HAYDER merkezinde sohbetlere inşâallâh başlanacaktır. Bu vesile ile Prof. Dr. Bilal Boztosun Beyefendi ve ekibine bir kez daha teşekkürlerimizi arz eder, Allah-u Teala'dan kendilerine sıhhat-ü âfiyetle daha nice insanlara hizmet etme imkânı vermesini niyaz ederiz. Amin."

Öne Çıkanlar