Davutoğlu'yla görüştü partisinden istifa etti

Davutoğlu'yla görüştü partisinden istifa etti
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 03:49
A+ A-
Davutoğlu, kitaplarını imzalayıp, Ufuk Uras'a armağan etmiş, Uras da attığı twitlerle imzalı kitapları paylaşmıştı.

Geçtiğimiz hafta, Ahmet Davutoğlu ile uzun uzun görüşen eski Milletvekili Ufuk Uras’ın, e-Devlet aracılığıyla kurucusu olduğu Yeşil-Sol Parti'den istifa ettiği öğrenildi.

Uras'ın tutum ve açıklamaları nedeniyle gelişen tepkiler üzerine Yeşil Sol Parti Merkez Yürütme Kurulu tarafından şu açıklama yapılmıştı:

"Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol) Merkez Yürütme Kurulu, Ufuk Uras’ın son günlerde yaptığı açıklamalar kendi kişisel görüşleridir. Partimizin ülkemiz sorunlarına bakışı ve çözüm önerileri bellidir. Yeşil Sol Parti ülkemizin sorunlarına bakışını, bu konulardaki çözüm önerileriyle bunları gerçekleştirmeye yönelik stratejilerini, başta Parti Konferansı olmak üzere yetkili kurulları içinde tartışarak belirlemiş olup, siyasi faaliyetlerini bunlara uygun şekilde sürdürmektedir.

Yeşil Sol Parti kurucusu ve halen partimizin üyesi olan eski milletvekili Ufuk Uras tarafından yapılan açıklamalar Partimizin bu politikalarıyla bir ilgisi bulunmayan, kendisinden başka kimseyi bağlamayan kişisel görüşleridir...

Yeşil Sol Parti, üyelerinin en geniş katılımıyla emek, demokrasi, ekolojik mücadele ve barış eksenli kararlar almıştır. Bu alanlarda her türlü olumlu gelişmenin ancak toplumsal muhalefet güçleri eliyle gerçekleşebileceği aşikardır.

Partimiz, birlikte hareket ettiği diğer parti ve toplumsal muhalefet güçleriyle birlikte bu doğrultuda çalışmalarına devam etmektedir."