Demirtaş'tan Erdoğan'ın 'üniversite' kararına tepki: Yurtları boşaltacağına Saray'ı boşalt

Demirtaş'tan Erdoğan'ın 'üniversite' kararına tepki: Yurtları boşaltacağına Saray'ı boşalt
Yayınlanma:
A+ A-
Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversiteler için uzaktan eğitim kararı alarak KYK yurtlarının boşaltılmasına "Yurtları boşaltacağına Saray'ı boşalt" sözleriyle tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, iktidarın üniversitelere uzaktan eğitim kararı vermesine "Yurtları boşaltacağına Saray'ı boşalt" sözleriyle tepki gösterdi. Depremlerin ardından iktidarın tavrını eleştiren Demirtaş, "Mafya gibi ülkeye çökmüş bu zihniyetten sizleri çok daha erken kurtaramadığımız için, bir siyasetçi olarak hepinizden özür diliyorum ve eksiğimizi tamamlama sözü veriyorum." ifadelerini kullandı.

Twitter'dan açıklama yapan Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

"1- Tam 21 yıldır tek başlarına yönettikleri ülkenin yarısı yıkılmış, yüzlerinde ne bir mahcubiyet ne de bir utanma.

Üstelik de kendileri dışındaki herkesi sorumlu tutup hakaretler, tehditler yağdırıyorlar.

2- Erdoğan, depremi kendisine yapılmış bir komplo gibi görüyor ve galiba bundan dolayı da hepimizin kendisinden özür dilemesini bekliyor.

3- Ben özür diliyorum değerli kardeşlerim. Mafya gibi ülkeye çökmüş bu zihniyetten sizleri çok daha erken kurtaramadığımız için, bir siyasetçi olarak hepinizden özür diliyorum ve eksiğimizi tamamlama sözü veriyorum."

Bu paylaşımlarından kısa süre sonra üniversitelerde uzaktan eğitim kararı alınmasına tepki gösteren Demirtaş, bir paylaşım daha yaparak "Yurtları boşaltacağına Saray'ı boşalt" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti'den de üniversitelerin yarıyıl boyunca tatil edilerek uzaktan eğitime geçmesine tepkiler gelmiş, gençlerin ruh sağlıklarına dikkat çekilmişti. Kılıçdaroğlu "Sakın okulları kapatmayın, elimizde bir tek gençlerimiz kaldı" derken, İYİ Parti'den yapılan açıklamada, depremzedelerin barınması için KYK yurtlarından önce daha uygun devlet kurumlarına öncelik verilmesi gerektiği ifadeleri yer aldı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar