Demirtaş'tan tutuklular için Bozdağ'a çağrı: Geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz

Demirtaş'tan tutuklular için Bozdağ'a çağrı: Geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz
Yayınlanma:
A+ A-
Demirtaş, 10 ilde yıkıma yol açan depremin ardından Adalet Bakanı Bozdağ'a çağrıda bulundu: Haksız yere içeride tutulan binlerce kişinin, bu felaketi hücrelerinden acı içinde izlemelerine sessiz kalmayın. Geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz.

Artı Gerçek - Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevlerindeki on binlerce kişinin Maraş depremi sonrasında ailelerinden haber alamadığını belirterek Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a çağrıda bulundu. Demirtaş, "Her gün telefon hakkı tanınsın, ailelerin cezaevlerini aramalarına izin verilsin" çağrısı yaptı.

"Haksız yere içeride tutulan binlerce kişinin, bu felaketi hücrelerinden acı içinde izlemelerine sessiz kalmayın" ifadelerini kullanan Demirtaş, "Hepimiz yardım ve kurtarma çalışmalarına katılmak, geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz. TBMM'yi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum" dedi.

Demirtaş'ın paylaşımları şöyle:

"1- Cezaevlerinden hepimiz kan vermek için başvuru yaptık. Battaniyelerimizi de halkımıza göndermek istiyoruz. Bize kolaylık sağlansın.

2- Sayın Bakan, cezaevlerindeki on binlerce kişi ailelerinden haber alamıyor. Her gün telefon hakkı tanınsın, ailelerin cezaevlerini aramalarına izin verilsin.
@bybekirbozdag

3- Haksız yere içeride tutulan binlerce kişinin, bu felaketi hücrelerinden acı içinde izlemelerine sessiz kalmayın. Hepimiz yardım ve kurtarma çalışmalarına katılmak, geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz. TBMM'yi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar