Depremde yıkılan binanın 'bulunamayan' şüphelisine PTT kargo teslim etmiş

Depremde yıkılan binanın 'bulunamayan' şüphelisine PTT kargo teslim etmiş
Depremde 42 kişinin öldüğü binanın şüphelisi Eysem Ezer, adresine adli kontrol kararı teslim edilemediği için imza bile atmadı. Ancak Eysem Ezer’e PTT defalarca kargo teslim etmiş.

Artı Gerçek - Hatay'ın Antakya ilçesinde, depremde 42 kişiye mezar olan binanın şüphelisi Eysem Ezer'e adli kontrol kararı teslim edilemediği için aylarca imza bile atmazken PTT defalarca kargo teslim etmiş.

Selim Köse Apartmanı 6 Şubat 2023’teki depremde yerle bir oldu. Yıkılan apartmanda 14’ü çocuk toplam 42 kişi öldü. Hâlâ bilirkişi raporu hazırlanmayan ve dava açılmayan Selim Köse Apartmanı soruşturmasında yeni bir skandal açığa çıktı.

Hatay 2. Sulh Ceza Hakimliği, Eysem Ezer isimli şüpheli hakkında 23 Mart 2023 tarihinde haftada bir gün imza atması için adli kontrol kararı ve yurtdışına çıkış yasağı kararı verdi. Ancak depremzedeler, karara rağmen Eysem Ezer’e adli kontrol uygulanmadığını açığa çıkardı. Bunun üzerine mahkeme 7 Aralık 2023 tarihinde, “PTT çalışmadığı” için Ezer’e kararın ulaştırılamadığı ve bu nedenle de adli kontrol uygulanamadığı belirtti. Ancak aylarca kararın ulaştırılamadığı ve “çalışmıyor” denilen PTT’nin Eysem Ezer’e defalarca kargo götürdüğü anlaşıldı.

BirGün’den İsmail Arı'nın ulaştığı kayıtlara göre, 23 Mart 2023’te alınan adli kontrol kararının yaklaşık 7 ay boyunca ulaştırılamadığı Ezer’e PTT 15 Haziran 2023’te kimlik teslim etti. Ankara’dan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün gönderdiği kimlik PTT çalışanı tarafından bizzat Ezer’e teslim edildi.

Denizli’den gönderilen bir kargo ise 7 Temmuz 2023’te, Balıkesir’den gönderilen bir başka kargo ise 24 Temmuz 2023’te yine Ezer’e teslim edildi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar