Polat çifti soruşturması Ankara’ya uzandı: Paraları kaçırmak isteyen 4 kişi gözaltına alındı

Polat çifti soruşturması Ankara’ya uzandı: Paraları kaçırmak isteyen 4 kişi gözaltına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Polat çifti hakkındaki soruşturma kapsamında, Polatlara ait 1 milyon 800 bin TL'nin dün bir bayiden Ankara’da bir şahsa ait hesaba aktarmaya çalışan 4 kişi gözaltına alındı. Ankara'da da yapılan operasyonla gözaltına alınanların sayısı 24’e çıktı.

Artı Gerçek - İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, önce sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarıyla, son günlerdeyse para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen ve düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat’ın şirketlerine yönelik düzenlenen operasyonda yeni bir gelişme yaşandı.

Kara para aklama, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve vergi kanununa muhalefet suçlarından haklarında başlatılan soruşturma kapsamında yakalanarak gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat çiftiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

BANKA PERSONELİ FARK ETTİ

Polat çiftine ait şirketlerin Ankara şubesini işleten Mustafa Özalp’in, Polat’a ait 1 milyon 800 bin lirayı tedbir konulmaması için nişanlısı Kübra Doğan’ın hesabına aktardı. Banka personelinin durumu fark etmesi üzerine polise bilgi verildi.

Çalışma başlatan polis, Mustafa Özalp ile Kübra Doğan’ın Dilan Polat’a ait bir şirketin ortakları olduğunu belirlendi. Bunun üzerine savcılığa bilgi verildi ve savcılık kararıyla paraya el konuldu. Mustafa Özalp, Kübra Doğan ile birlikte şirketin diğer ortakları Gözde ve İsmail Bilgiç çifti de gözaltına alındı.

GÖZALTI SAYISI ARTTI

Öte yandan İstanbul’da haklarında yakalama kararı bulunan 12 şüpheliden Nilgün Yılmaz, Metin Yılmaz ve Gürsel Yılmaz isimli 3 şüphelinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

Ankara’daki 4 kişiyle de birlikte hakkında soruşturma yürütülenlerin sayısı 34’e yükselirken gözaltı sayısı ise 24 oldu. Ayrıca gözaltındakilerden 8’inin ise ifadelerinin tamamlandığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Polat çifti, önce sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarıyla, son günlerdeyse para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelmişti. İddiaların ardından Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından araştırma başlatılmış, rapor savcılığa gönderilmişti. Başlatılan soruşturma kapsamında çiftin mal varlıklarına el konmuştu.

Önceki günlerdeyse çifte ait şirketlerde polislerce arama başlatılmıştı. Geçtiğimiz gece de Polat çiftine operasyon düzenlenmiş ve Dilan - Engin Polat da dahil birçok isim gözaltına alınmıştı. (DHA)

Öne Çıkanlar