Dilan - Engin Polat çiftine ait araçlar emniyete götürüldü

Yayınlanma:
A+ A-
Gözaltına alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın araçları sergilenmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.

Artı Gerçek - Önce sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarıyla, son günlerdeyse para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen ve düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin ev ve işyerlerindeki araçları çekicilere yüklenerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve vergi kanununa muhalefet suçlarıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan Dilan-Engin Polat çiftine yönelik yapılan operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı.

Polat çiftine ait araçlar emniyete götürülüyor

Şüphelilerin eminyetteki işlemleri devam ederken, Polat çiftinin evinde ve iş yerlerindeki araçlar çekicilere yüklenerek sergilenmek üzere Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürülüyor.

Polat çiftine ait araçlar emniyete götürülüyor

NE OLMUŞTU?

Polat çifti, önce sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarıyla, son günlerdeyse para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelmişti. İddiaların ardından Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından araştırma başlatılmış, rapor savcılığa gönderilmişti. Başlatılan soruşturma kapsamında çiftin mal varlıklarına el konmuştu.

Polat çiftine ait araçlar emniyete götürülüyor

Önceki günlerdeyse çifte ait şirketlerde polislerce arama başlatılmıştı. Geçtiğimiz gece de Polat çiftine operasyon düzenlenmiş ve Dilan - Engin Polat da dahil birçok isim gözaltına alınmıştı. (DHA)

Polat çiftine ait araçlar emniyete götürülüyor

Öne Çıkanlar