Dilan polat ve Engin Polat soruştumasında tahliye kararı, iki ayrı suçlamadan tutukluluğa devam

Dilan polat ve Engin Polat soruştumasında tahliye kararı, iki ayrı suçlamadan tutukluluğa devam
Dilan Polat ve eşi Engin Polat, soruşturmasında tüm şüpheliler “Vergi usul kanununa muhalefet” suçundan tahliye edildi. İki farklı suçtan daha tutuklu bulunan Polat çiftinin tutukluluğu devam edecek.

Artı Gerçek - Kara para aklama soruşturmasında tutuklanan fenomen Dilan Polat ve eşi Engin Polat, soruşturmasında tutuklu bulunan tüm şüpheliler, “Vergi usul kanununa muhalefet” suçundan tahliye edildi. İki ayrı suçtan daha tutuklu bulunan Polat çifti ve diğer şühelilerşüpheliler cezaevinden çıkamayacak.

HalkTV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre bu ay yapılan tutukluluk incelemesinde Savcı, haklarındaki soruşturma henüz tamamlanmayan Dilan Polat, Engin Polat ve diğer tutuklu isimlerin “Vergi usul kanununa muhalefet” suçundan tahliyelerini istedi. Savcı, “Örgüt kurma ve yönetme” suçu ile “kara para aklama” suçu bakımından ise dosya üzerindeki çalışmaların devam ettiğini belirterek tutukluluklarının devamını talep etti.

İKİ SUÇTAN TUTUKLULUĞA DEVAM

Dosyayı inceleyen İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği ise tutuklu sanıkların avukatlarını dinledikten sonra tüm şüpheliler hakkında “Vergi usul kanununa muhalefet” suçundan tahliye kararı verdi. “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerinin aklanması” suçu bakımından ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar