'Dünya düz'e 'ben yapmadım Miki yaptı' savunması

'Dünya düz'e 'ben yapmadım Miki yaptı' savunması
Dünyanın düz olduğunu savunduğu yazısıyla gündeme gelen AKP Fatih Gençlik Kolları Başkanı 'yazı bana ait değil, zaten inandığım bir şey değil' dedi

GÜNCEL- Dünyanın düz olduğunu savunduğu yazısını AKP Fatih Gençlik Kolları'nın resmi internet sitesinde yayınlayan Başkan Yardımcısı Tolgay Demir'in kendini "Ben düz olduğuna inanmıyorum, öyle inananlar var, onların yazısını paylaştım" sözleriyle savundu.

Yazdığı ve yayınladığı yazının sorumluluğunu almayı reddeden Demir'in yazısının AKP Genel Merkez'den gelen baskı üzerine kaldırıldığı ortaya çıktı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, dünyanın düz olduğunu iddia ettiği 'Düz dünya teorisi' başlıklı yazıyla ilgili Demir, "Flat Earth Society adlı bir grubun düz dünya teorisi başlıklı yazısını okudum, ilginç geldiği için paylaştım. İnandığım için değil; bana ilginç geldi, paylaşmak istedim. Benim böyle bir söylemim yok. Buna inananlar var" yorumunu yaptı.

Demir böylece inanmadığı bir konuda yine kendisine ait olmayan bir yazıyı, AKP'ye ait bir resmi internet sitesinde yayınlamasına rağmen, hiçbir sorumluluk üstlenmemiş oldu.

Yazının sitede yayınlanmasının ardından, AKP içindenden de tepkiler gelmiş, yazı apar topar siteden kaldırılmıştı.

Öne Çıkanlar