Edanur'un ölümünde İBB çalışanı dört kişiye gözaltı kararı

Edanur'un ölümünde İBB çalışanı dört kişiye gözaltı kararı
Beş yaşındaki Edanur Gezer'in Küçükçekmece Menekşe Sahil Parkı'ndaki çukura düşerek ölmesinin ardından başlatılan soruşturma devam ediyor. İBB'de çalışan dört kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Artı Gerçek - İstanbul Küçükçekmece'de beş yaşındaki Edanur Gezer'in İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan çukura düşürek boğulmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada dört gözaltı kararı verildi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada, İBB'de çalışan 2'si kepçe operatörü, 1'i işçi, 1'i mühendis toplam 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

Gözaltı kararı verilen 4 kişiden Ağaç A.Ş mühendisi Furkan K., kepçe operatörü Sezai A. ve tesisat ustası Fayık C.'nin yakalandığı belirtilirken diğer şüpheli ise aranıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Edanur Gezer’in ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, ''Küçük Edanur’un, belediyemize ait bir parkta yaşamını kaybetmesinin yasını tutuyoruz. Olayın hemen ardından başlattığımız teftiş süreci yakında tamamlanacak. Sorumluluları cezasız bırakmayacağız. Adli makamların da soruşturması devam ediyor. Minik yavrumuzun acısını yaşarken, bu olayın her zaman olduğu gibi siyasal istismar malzemesi haline getirilmesini de utanarak izliyoruz. Bu ülkede kah tren kazalarındaki ihmallerde, kah maden facialarındaki ihmallerde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik. Bu olaylarda ağızlarını bıçak açmayanların, ya da ‘Ölüm bu işin fıtratında var. Güzel öldüler’ diyebilenlerin sözde vicdani çıkışlarına itibar etmiyoruz'' ifadesini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar