Ekrem İmamoğlu'ndan 1 Mayıs mesajı

Ekrem İmamoğlu'ndan 1 Mayıs mesajı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlayan bir video paylaştı. İmamoğlu, "Emeğin, dayanışmanın, mücadelenin bayramı #1Mayıs kutlu olsun" notunu düştü.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için sosyal medya hesabında videolu mesaj yayımladı.

İşçi ve emekçilerin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlayan İmamoğlu "İstanbul'un ve Türkiye'nin üreten alınterileriyle ülkemizi sırtlayan işçileri ve emekçileri 1 Mayıs İşçi Bayramınız kutlu olsun. 1 Mayıs aynı zamanda dayanışma demektir. 5 yıl boyunca vatandaşını ayırt etmeden dayanışmacı belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiledik sergilemeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

SENDİKALI ÇALIŞAN SAYISI 83 BİNE YÜKSELDİ

Türkiye'nin 31 Mart seçimi ile hassas bir sürece girdiğini belirten İmamoğlu'nun, konuşması şöyle devam etti:

"Göreve geldiğimizde 31 bin olan sendikalı çalışan sayısı bugün gururla ifade etmek isterim ki tam 83 bine ulaşmıştır. Yedi iş kolundaki sekiz sendika sayısı 12 işkolunda 15 sendikaya çıkmıştır ücretler ve çalışma saatleri çalışan lehine kurumumuzda iyileştirilmiştir.

Unutmamak gerekir ki Türkiye 31 Mart seçimi ile artık son derece hassas bir sürece girmiştir. Bu süreç sendikalarımızın da sorumluluğunu arttırmakta tüm süreçleri tek bir açıdan değil farklı perspektiflerden analiz etmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde şikayet konusu olan hususların çözümü yine sahipsiz kalacaktır.

En yüce değer olan emeğin sömürülmediği, sosyal adaletin sağlandığı, iş güvenliğinin güvence altında ve en güçlü şekilde sağlandığı, sendikal örgütlenmenin yaygınlaştığı bir Türkiye’yi gerçekleştirme yolunda 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramınız kutlu olsun.

'ÇOCUK İŞÇİLERİN OKULLARA DÖNDÜĞÜ...'

Kadınların çalışma hayatında güçlü şekilde temsil edildiği, çocuk işçilerin okullarına döndüğü, çalışma saat ve koşullarının Avrupa standartlarına getirildiği bir Türkiye’yi oluşturma yolunda 1 Mayıs uluslararası işçi bayramınız kutlu olsun.

Eşitlik ve özgürlük mücadelesi ile yoksulluğun söküp atıldığı, refah ve toplumsal barışın sağlandığı bir Türkiye hayali yolunda 1 Mayıs kutlu olsun.

Emeğin teknolojiyle buluştuğu, emekçinin zihinsel gelişimini en iyi şekilde sağladığı, mutluluk ve emeğin birlikte harmanlandığı bir Türkiye adına yaşasın 1 Mayıs diyorum. Tüm emekçilerin o güzel ellerinden öpüyorum. Bayramınız kutlu olsun." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar