Erdoğan'dan Babacan'a 'inşaat fırçası'

Erdoğan'dan Babacan'a 'inşaat fırçası'
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 18:23
A+ A-
Erdoğan’ın dönemin ekonomiden sorumlu bakanı Ali Babacan’ı bir bakanlar kurulunda sert sözlerle eleştirdiği ileri sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dönemin ekonomiden sorumlu bakanı Ali Babacan’ı bir bakanlar kurulunda sert sözlerle eleştirdiği ileri sürüldü.

Gazeteci Sabahattin Önkibar yeni kitabı "Yazılamayanlar"da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ali Babacan arasında geçtiğini belirttiği bir diyaloğa yer verdi. Odatv'de yer alan habere göre, "Tayyip ile Ali Babacan’ın Beton Tartışması" başlıklı o bölüm şöyle:

"Ali Babacan ekonomiden sorumlu bakandır. Bir gün bakanlar kurulu toplantısında şunu söyler: ‘İnşaat sektörü günü kurtarır ama geleceği kurtarmaz... Ölü yatırımdır. İnşaat yerine üretime katkı yapacak alanlara yönelmeliyiz...’

Habere göre Ali Babacan’ın bu teklifine Erdoğan, ‘Ali Bey inşaat sektörü kaç kaleme katkı yapıyor, biliyor musun?’ Babacan araya giremeden devam edilir: ‘Ekonomimizi bu sektör ayakta tutuyor. Bunu nasıl görmezsin...’ yanıtını veriyor.

Babacan’dan gelen cevap: ‘Efendim çok haklısınız. Yakın geleceği kurtarmak için inşaat sektörü dinamo ancak uzun, hatta orta vadede çözüm değil... İnşaat biter, yapı paydos olur. En önemlisi inşaatın üretime katkısı yok.

Babacan’ın sözü bu kez sert şekilde kesilir: ‘Hâlâ ne diyor bu... Senin amacın hükümetimizi sabote etmek mi?’ Ali Babacan’ın yüzü bembeyaz olur: ‘Estağfurullah efendim. Ben Türkiye’nin geleceği için söyledim bunları...’ Aldığı yanıt şu olmuş: ‘Biz Türkiye’nin geleceğini düşünmüyor muyuz?.."  (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar