Erdoğan'ın hedef aldığı TTB Başkanı Fincancı: Gündemimiz kaybettiğimiz sağlık çalışanları

Erdoğan'ın hedef aldığı TTB Başkanı Fincancı: Gündemimiz kaybettiğimiz sağlık çalışanları
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ekim 2020 19:59
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan, meslek örgütlerini hedef almış ve TTB için, ' Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir. "Çoklu baro" gibi çalışmayı burada da yapmalıyız' demişti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı, "Bizim gündemimizde değil, biz meslektaşlarımızı kaybediyoruz. Bir haftadır 7 sağlık çalışanını kaybettik, gündemimiz bu" dedi.
 
TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Coronavirus nedeniyle yaşamını yitiren Aydın Tabip Odası (ATO) Başkanı Esat Ülkü'nün cenaze törenine katıldı. Fincancı, "Yitirilen her insan ile ülke kaybediyor. Her gün bir sağlık çalışanı yitiriyoruz bu salgından neden? Çünkü hakikati bilme hakkımız elimizden alınıyor. Gerçek sayıları bilmiyoruz, yeterli test yapılmadığı için bulaştıran insanların aramızda gezmesini engelleyemiyoruz. Çok değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Yalnızca bir hekim değil, sanatçı, yalnız bir hekim değil, baba-eş. Ne büyük özverileri ile kurulan hayatlar ve bugün biz bu acıyı yaşıyoruz. Onun ışığı yolumuzu aydınlatacak" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP Grup Toplantısı'nda TTB başta olmak üzere meslek odalarını hedef alan açıklamasını MA'ya değerlendiren Fincancı, "Bizim gündemimizde değil, biz meslektaşlarımızı kaybediyoruz. Bir haftadır 7 sağlık çalışanını kaybettik gündemimiz bu" dedi.

    

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar