Erdoğan’la görüşen Destici’den açıklama

Erdoğan’la görüşen Destici’den açıklama
BBP lideri Destici, 'Biz vekil pazarlığı yaparak bu ittifakın içinde olmadık' dedi.

Büyük Birilik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AKP Genel Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüştü.
 
Destici görüşmenin ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı. BBP’lilerin AKP listesindeki sıralara itiraz ettiği yönündeki sorulara cevap veren Destici, şunları söyledi:

"Cumhur İttifakı içerisinde bir çatlak arayanlar, hep bu tür haberlerin heveslisi oldu. Başından beri şunu ifade ettik: Bizim Cumhur İttifakı’nın içinde ya da yanında olmamızın sebebi, asla bir milletvekili pazarlığı değil. Ülkemiz için, devletimizin bekası, milletimizin dirliği birliği, Türk ve İslam coğrafyasındaki mazlum milletlerin sesi olma adına burada durduğumuzu ifade ettik. Aynı şekilde bu inancımızı muhafaza ediyoruz. 24 Haziran’da da inanıyorum ki, inşallah hem Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan birinci turda seçilecektir, hem de Cumhur İttifakı Meclis çoğunluğunu da elde edecektir. Bu sadece bir inanç değil sahada yaptırdığımız çalışmalarda da bunu açık ve net görüyoruz. Parti olarak 18 arkadaşımız AK Parti listelerinden milletvekili adayı oldular. Cumhurbaşkanımıza şahsım, arkadaşlarım ve partim adına, teşekkürlerimi ifade ettim. Çünkü işin başından beri bize, çok yakın ve samimi bir duruş sergiledi. İddialar gerçeği yansıtmıyor. Elbette her partinin içerisinde değerlendirmeler olabilir, konuşmalar olabilir ama bunları daha önce de ifade ettim, mal bulmuş mağribi gibi saldıranlar avuçlarını yalarlar. Biz milletvekilliği pazarlığı yaparak bu ittifakın içinde olmadık. Bundan sonra duruşumuz aynen devam edecektir. Bu fitne ateşi yakmaya çalışanların da çabaları beyhudedir. Biz Büyük Birlik Partisi’ni Meclis’e taşıyacağız inşallah bu ittifakla birlikte. Sayın Cumhurbaşkanımızın duruşuyla bir fırsat verilmiştir. Bunu da inşallah en iyi şekilde değerlendireceğiz. Zaten bakın biz bunu öngörerek de 16 Nisan’da ‘evet’ dedik."

AKP'nin, dün Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilen listede, 18 BBP’li yer almıştı. (HABER MERKEZİ) 

Öne Çıkanlar