Erdoğan 'Millet Bahçesi' paylaşımını sildi, Bartın'a gidecek

Erdoğan 'Millet Bahçesi' paylaşımını sildi, Bartın'a gidecek
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan, Bartın'da yaşanan maden ocağı patlamasında kurtarma çalışmaları sürerken yaptığı "millet bahçesi" paylaşımlarını, gelen tepki ve eleştiriler üzerine kaldırdı. Yarınki Diyarbakır programını iptal Eden Erdoğan, Bartın'a gidecek.

Artı Gerçek- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından saat 20.45'te "Bugün resmi açılışını gerçekleştirdiğimiz Zeytinburnu Millet Bahçesi ve Buz Adası'nın ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" notuyla bir paylaşım yaptı.

1665773445531-e.png

Bazı Twitter kullanıcıları, Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden patlamasında mahsur kalan işçiler varken açılış paylaşımı yapılmasını eleştirdi. Erdoğan'ın millet bahçesiyle ilgili paylaşımı, gelen tepkilerin ardından silindi.

CUMHURBAŞKANLIĞI: YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Cumhurbaşkanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın ilimizin Amasra ilçesinde meydana gelen maden ocağı patlaması ile ilgili süreci ve tüm kurumların katıldığı çalışmaların koordinasyonunu yakından takip etmektedir. Maden ocağı patlaması sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla bölgeye intikal etmiştir." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Anadolu Ajansı, Erdoğan'ın yarınki Diyarbakır programını erteleyerek Bartın'a gideceğini duyurdu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar