Erdoğan, Zelenskiy ile görüştü

Erdoğan, Zelenskiy ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinin ardından, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'le telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı ve tahıl koridoruna ilişkin gelişmeler ele alındı.

Artı Gerçek- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı ve tahıl koridoruna ilişkin gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, tahıl ihracına ilişkin İstanbul Anlaşması'nın uzatılmasına yönelik yapıcı tutumu için Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'e teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl mutabakatı ve esir takasıyla olumlu tecrübeler edinildiğini, bu anlayışı ateşkes başta olmak üzere müzakere kulvarına da teşmil etmenin herkesin yararına olacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da yaşanan patlama için ilettiği taziye dolayısıyla da Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'e teşekkür etti. (DHA)

Öne Çıkanlar