Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni basketbol görüntüleri: 'Faul oldu, ver ver, faul var'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni basketbol görüntüleri: 'Faul oldu, ver ver, faul var'
Yayınlanma:
A+ A-
Eski Sanayi Bakanı Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yer aldığı basketbol maçının görüntülerini paylaştı. Görüntülerde Erdoğan'ın faullere müdahale ettiği görülüyor.

Artı Gerçek - Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank, sosyal medya hesabından "Masada, sahada, sporda mücadeleye devam!" notuyla bir basketbol maçı videosu paylaştı.

Video, Birleşmiş Milletler (BM) toplantılarına katılmak üzere gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nden dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile farklı günlerde oynanan basketbol maçlarına ait kolaj görüntülerden oluşuyor.

Görüntüler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kondisyon bisikletinde ısınmasıyla başlıyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki maçlarda Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, eski bakanlar Mevlüt Çavuşoğlu, Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Mustafa Varank, AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan Vekili Ömer Onan’ın yer aldığı görülüyor.

Videoda, yeşil yelekli takımın kaptanlığını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri ve eski milli basketbolcu Ömer Onan’a “Haydi Ömer, yap sayını” dediği görülüyor.

Görüntülerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBF Başkan Vekili Ömer Onan’a yapılan bir faul sonrası “Faul oldu, ver ver, faul var” dediği Alpay Özalan'ın da “Tereyağından kıl çeker gibi aldım” karşılığını verdiği görülüyor. Başka bir görüntüde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski milli güreşçi Yerlikaya’ya “Hamza sen faul yaptın mı?” diye soruyor. Yerlikaya da “Topu çektim efendim. Bir şey yapmadım” yanıtını veriyor. (DHA)

Öne Çıkanlar