Eren Keskin: Hasta mahpus Ergün Akdoğan’ın beyin ölümü gerçekleşti

Eren Keskin: Hasta mahpus Ergün Akdoğan’ın beyin ölümü gerçekleşti
İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, hasta mahpus Ergün Akdoğan’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini ve ailesinin son bir kez görmesine izin verilmediğini belirtti. Adalet Bakanlığı’na seslenen Keskin, “Bu nasıl vicdansızlık’ dedi.

Artı Gerçek - İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi’nde tutulan ve 14 Mayıs’ta ameliyata alınan hasta mahpus Ergün Akdoğan’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini duyurdu. Keskin, ailesinin Akdoğan’ı son bir kez görmesine izin verilmediğini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Keskin, Adalet Bakanlığı’nı etiketleyerek “Tekirdağ 1 nolu Hapishanede hükümlü hasta mahpus Ergün Akdoğan ameliyat olduktan sonra bugün doktorlar tarafından ‘beyin ölümünün’ gerçekleştiği ailesine söylendi. Ailenin tek talebi O’nu bir kez görmek. İzin verilmiyor! Bu nasıl vicdansızlık?” dedi.

Hasta Mahpus Akdoğan’ın durumu hakkında Yeni Yaşam gazetesine de bilgi veren Keskin, Akdoğan’ın koğuş arkadaşı tarafından baygın bir halde görülmesinden sonra önce Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne, oradan da Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi. Akdoğan’ın 14 Mayıs’ta 7 buçuk saat süren bir ameliyat geçirdiğini, ameliyat sonrası sürekli uyutulduğunu aktaran Keskin, doktorların dün öğlen saatlerinde ailesine Akdoğan’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini söylediğini belirtti.

‘HAPİSHANE İDARESİ YETKİLİLERİ TARAFINDAN ENGELLENİYOR’

“Ailesinin ölmüş birine dahi veda hakkı orada bulunan hapishane idaresi yetkilileri tarafından engelleniyor,” diyen Keskin ailenin Akdoğan’la vedalaşmak istediğini ancak görevli jandarma komutanının buna izin vermediğini vurguladı. Keskin, aileden organ bağışı için imza istendiğini belirtti.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar