Eski İçişleri Bakanı Cahit Bayar vefat etti

Eski İçişleri Bakanı Cahit Bayar vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
56'ncı Hükümet'te, İçişleri Bakanı olarak görev yapan Burhan Cahit Bayar, 87 yaşında vefat etti. Bayar'ın cenazesi yarın defnedilecek.

Artı Gerçek- Eski İçişleri Bakanı Burhan Cahit Bayar, vefat etti. 87 yaşındaki Bayar'ın ölüm nedeninin yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları olduğu belirtildi.

Bayar'ın cenazesi yarın Karşıyaka Ahmet Efendi Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

CAHİT BAYAR KİMDİR?

1935 yılında Sivas'ta doğan Bayar, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, Sivas Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Çeşitli ilçelerde kaymakamlık yapan Bayar, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürü ve Mülkiye Müfettişliği yaptı. Bayar, Diyarbakır, Malatya, Erzurum, Ankara, İstanbul Valiliği, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde büyükelçilik görevini de yürüten Bayar, 11 Ocak 1999 ve 29 Mayıs 1999 tarihleri arasında, 56'ncı Hükümet'te, İçişleri Bakanı olarak görev yaptı. (AA)

Öne Çıkanlar