Eski milletvekili fındık fiyatına tepki için kara lastikle Ankara'ya yürüyor

Eski milletvekili fındık fiyatına tepki için kara lastikle Ankara'ya yürüyor
Yayınlanma:
A+ A-
Eski DSP Milletvekili Hasan Akgün, fındık fiyatına tepki göstermek için Ankara’ya yürüyor. Akgün, “Kara lastikliler yürüyüşümüz tamamen fındığın hak ettiği değeri görmesine yönelik yapılan bir eylemdir” dedi.

Soner Özdemir


ORDU- Eski Demokratik Sol Parti (DSP) Giresun Milletvekili Hasan Akgün, fındık fiyatına tepki göstererek, Giresun’dan Ankara’ya 'Kara lastikliler yürüyüşü' başlattı.

Eski DSP Milletvekili Hasan Akgün, fındık fiyatına tepki için Ankara'ya yürüyor. Akgün, Giresun'da başlattığı yürüyüşte Ordu'nun ardından Samsun'a ulaştı Fındık üreticilerini temsilen kara lastikle yürüyen Akgün, 'Fındık için Ankara'ya yürüyoruz' ve 'Fındıkta hırsızlığa son' yazılı bir yelek giydi.

findik-isci.jpg

Akgün yürüyüşün amacını ise şöyle açıkladı:

“Fındığın değeri Türkiye’de 100 TL civarında ama Avrupalı üretici fındığı 250 TL’ye satıyor. Arada 150 TL fark var. Bu fark devletimize kalıyorsa helali hoş olsun. Türkiye ekonomisini kurtarırız. Ben aradaki farkın kim aldığını bulmak için Ankara’ya yürüyorum. Bunu Meclis’te soracağım. Kara lastikliler yürüyüşümüz tamamen fındığın hak ettiği değeri görmesine yönelik yapılan bir eylemdir."

Öne Çıkanlar