Etyen Mahçupyan: Yeniden Tayyip Erdoğan'a oy verebilirim

Etyen Mahçupyan: Yeniden Tayyip Erdoğan'a oy verebilirim
Yayınlanma:
A+ A-
Ahmet Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan, son turda ABB Başkanı Yavaş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kalması durumunda oyunu Erdoğan'dan yana kullanacağını açıkladı.

Ahmet Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan, katıldığı canlı yayında, "Yeniden Tayyip Erdoğan'a oy verebilirim. Putin ile teke tek oturduğunda Mansur Yavaş'a mı güvenirim, Erdoğan'a mı? Çok açık ki Erdoğan'a güvenirim." diye konuştu.

Yıldıray Oğur ve Elif Çakır'ın Karar TV'deki canlı yayınına katılan Etyen Mahçupyan, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Seçime dair açıklamada bulunan Mahçupyan, son turda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kalması durumunda, oyunu Erdoğan'dan yana kullanacağını açıkladı.

Etyen Mahçupyan katıldığı yayında şu ifadeleri kullandı:

"Çok belli ki ben muhalefete oy vereceğim. Ama son kertede, Erdoğan ile Mansur Yavaş karşılıklı olarak kalırsa kime oy vereceğimi ben şu anda bilmiyorum. Yeniden Tayyip Erdoğan'a da verebilirim. Çünkü ana mesele değişmeyecekse, o zaman tamamen pragmatik bakılacaksa, o zaman ben şu soruyu soracağım: Putin ile teke tek oturduğunda Mansur Yavaş'a mı güvenirim Tayyip Erdoğan'a mı? Çok açıkça Tayyip Erdoğan'a güvenirim."

Öne Çıkanlar