Fincancı'nın avukatından açıklama: Evde bulunan merminin kendisiyle ilgisi yok

Fincancı'nın avukatından açıklama: Evde bulunan merminin kendisiyle ilgisi yok
Yayınlanma:
A+ A-
Gözaltındaki Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın evinde bulunan mermilerle ilgili avukatı Meriç Eyüboğlu konuştu. Eyüpoğlu "Babası ve dedesi askerdi. Ruhsatları var. Kıyıda köşede kalmış" dedi.

Artı Gerçek - Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın gözaltına alındığı sırada, evinde yapılan aramalarda görüntüleri paylaşılan mermilerle ilgili avukatı Meriç Eyüpoğlu'ndan açıklama geldi.

Gerçek Gündem'den Filiz Gazi'ye konuşan Eyüpoğlu, mermilerin asker olan baba ve dedesine ait olduğunu, Fincancı ile ilgisinin olmadığını belirtti ve şöyle konuştu:

"Şebnem Korur Fincancı’nın babası ve dedesi asker. Ailede kuşaklar boyu askerler var. Bu nedenle de babasının da dedesinin de ruhsatlı silahı var. Somut olaydaki mermiler, babasının kullandırma ve bulundurma ruhsatına sahip olduğu bir tüfeğe ait. 2008’de babasının vefatından sonra tüfeği ve bulabildiği mermileri evine en yakın karakola giderek teslim ediyor. Teslim tutanağı da var. Bulunan mermi o sırada gözden kaçıyor. 14 yıl geçmiş aradan, hatırlamıyor bile, kıyıda köşede kalmış. Dolayısıyla kendisiyle bir ilgisi yok. Kaldı ki Adli Tıp’ta ateşli silahlar dersi veren biri kendisi. O yüzden materyaller de olabiliyor yanında" ifadelerini kullandı.

EYÜPOĞLU: YASAK YAYIN YOK

Avukat Eyüpoğlu, bazı basın organlarında belirtilen aramalarda 'örgütsel el kitabı' bulunduğu iddiasını da yalanladı. Polis aramasına eşlik ettiğini dile getiren Eyüboğlu "Tutanağı da gördüm. Herhangi bir yasak yayın kategorisinde olan yayın evden çıkmadı. Kesinlikle yalan." dedi.

TRT 'KALAŞNİKOF MERMİSİ' DEMİŞTİ

TRT Haber, Şebnem Korur Fincancı'nın gözaltına alındığı görüntüleri paylaşmış ve haberi "Gözaltına alınan Fincancı'nın evinde yapılan aramada örgütsel el kitabı ve Kalaşnikof mermileri ele geçirildi" diye servis etmişti. (Kaynak: Gerçek Gündem)

Öne Çıkanlar