İletişim Bakanlığı, gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın basın kartını iptal etti: Utanç verici

İletişim Bakanlığı, gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın basın kartını iptal etti: Utanç verici
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Eylül 2022 22:00
A+ A-
Cumhurbaşkanlığına bağlı İletişim Başkanlığı gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın basın kartını iptal etti. Eryılmaz, 'Bu durum baya korktuklarını gösteriyor. Utanç verici' diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığına bağlı İletişim Başkanlığı gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın 20 yıl fiilen gazetecilik yapanlara verilen "sürekli basın kartını" iptal etti ve iadesini istedi.
 
Eryılmaz, karara tepki göstererek, "İletişim Başkanlığı'nın bu hafta gönderdiği bir iadeli taahhütlü mektupla yıllardır taşıdığım sürekli basın kartımın iptal edildiği bildirildi" dedi.
 
'KORKTUKLARINI GÖSTERİYOR' 
 
"Sürekli basın kartlarının" dünyanın her yerinde meslek örgütleri tarafından verildiğini hatırlatan Eryılmaz, "Şimdi yeni yeni aklımız başımıza geliyor. Koydular oraya bir takım adamlar, basın kartını iptal ediyorlar. Bu da baya korktuklarını gösteriyor. Utanç verici" ifadesinde bulundu. 

TUĞRUL ERYILMAZ KİMDİR?

1946 doğumlu Tuğrul Eryılmaz, 1969 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra bir süre İngiltere'de yaşadı. SBF'de yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 1974'te TRT haber merkezinde muhabirliğe başladı. Bir dönem Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda gazetecilik hakkında ders verdi. 1981'de üniversiteden ayrılıp İstanbul'da Haftalık, Nokta, Yeni Gündem ve Sokak dergileriyle Cumhuriyet ve Radikal gazetelerinde çalıştı. Bahçeşehir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde de gazetecilik hakkında çeşitli dersler verdi. 9 Eylül 2019'da "Düzeyli Magazin" başlığı altında T24 sitesinde yazmaya başladı. İlk yazısına "Basının yüzde 90’ı yandaş ve havuz olmasaydı; ben T24’e düşer miydim?" sorusuyla başlayan Eryılmaz özellikle söz ve ifade özgürlüğü, kadın, eşcinsel ve emekçi hakları konularında hassastır.

Öne Çıkanlar