Generalin makam aracıyla insan kaçakçılığı: Askerler gözaltında, general emekli edildi

Generalin makam aracıyla insan kaçakçılığı: Askerler gözaltında, general emekli edildi
Urfa’da yapılan operasyon, skandalı ortaya çıkardı. Emir astsubayı ile uzman çavuş Suriye'de görev yapan bir generalin makam aracıyla sınırdan insan kaçakçılığı yaptı. Emir subayı ve uzman çavuş gözaltına alındı, general ise emekliliğe sevk edildi.

Artı Gerçek - Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Urfa'da yapılan insan kaçakçılığı operasyonuyla ortaya çıkan skandalı yazdı. Terkoğlu, emir astsubayı ile uzman çavuşun Suriye'de görev yapan bir generalin makam aracıyla sınırdan insan geçirdiklerini ve her turda binlerce dolar aldıklarını aktardı. Sınırda generalin makam aracına kontrol yapılmadığını aktaran Terkoğlu, emir subayıyla koruma olarak görev yapan uzman çavuşun gözaltına alındığını, generalin de emekliliğe sevk edildiğini yazdı.

'İNSAN KAÇAKÇILIĞI SURİYE’DE GÖREVLİ GENERALİN MAKAM ARACIYLA YAPILDI'

Terkoğlu, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Hani madem bunca koruma var da bu sınır nasıl geçiliyor diyoruz ya...
Suriye’den Türkiye’ye yönelik insan kaçakçılığındaki büyük şüphe yetkilileri bile şaşırtmış. Zira kaçakçılık, Suriye’deki operasyon bölgesinde görevli bir tuğgeneralin makam aracıyla yapılıyormuş. Güvenlik görevlileri normalde durdurulmayan, aranmayan araca savcılık izniyle operasyon yapmış. Para karşılığı Suriyelileri sınırdan geçiren askerleri kıskıvrak yakalamış.”

GÖZALTINA ALINDILAR: HER POSTADA BİNLERCE DOLAR KAZANDILAR

Terkoğlu, kaçakçılığı yapan emir astsubayı ile generalin koruması uzman çavuş gözaltına alındığını belirterek şunları söyledi:

“Konuştuğum kaynaklar, Suriye’deki birliklerde görevli Tuğgeneral B.Ç’nin emir astsubayının ve korumalığını yapan uzman çavuşun bu nedenle gözaltına alındığını söyledi. İki asker, operasyon için Suriye’de bulunan tuğgeneralin makam aracıyla Suriye’den Türkiye’ye vızır vızır insan taşıyormuş. Bu işten de her postada binlerce dolar kazanıyormuş. Elbette generalin aracından kimse de şüphelenmiyormuş."

SADECE TUĞGENERAL B.Ç. DEĞİL.

"Urfa’da görev yapan 20. Zırhlı Tugayı’nın Komutanı Tuğgeneral M.B’nin de soruşturmanın selameti için Hakkâri Yüksekova’da 3. Piyade Tümeni’ne komutan yardımcısı olarak atandığını söylediler.” (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar