Görev onayı anketi: Erdoğan'a onay azalıyor, Özel'e artıyor

Görev onayı anketi: Erdoğan'a onay azalıyor, Özel'e artıyor
MetroPOLL Araştırma'nın mayıs ayında yaptığı görev onayı anketinde, Erdoğan'ın görev yapış tarzını onaylayanların oranı yüzde 39.6 çıktı. Özel'e verilen onayın oranı yüzde 55.7 oldu. Erdoğan'ın onay oranı Nisan ve Şubat'tan beri düşerken, Özel'in arttı.

Artı Gerçek - MetroPOLL Araştırma'nın Yöneticisi Özer Sencar, 'Siyasi Liderlerin Görev Onayı' başlıklı araştırmanın sonuçlarını paylaştı.11-18 Mayıs tarihleri arasında bin 700 kişiyle yapılan ankette katılımcılara "RecepTayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını, Özgür Özel'in ise ana muhalefet liderliği görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?" diye soruldu.

Katılımcıların yüzde 39.6'sı Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı yapış tarzını onayladığını belirtti. Bu oran Nisan'da yüzde 41, Şubat'ta ise yüzde 44.8'di.

ÖZEL YÜKSELİŞTE

Erdoğan'ın görev onayı düşerken CHP Lideri Özgür Özel'in onayında yükseliş gözlemlendi. Mayıs ayı anketinde katılımcıların yüzde 55.7'sı Özel'in görev yapışına onay verdi. Nisan ayında bu oran yüzde 51.9, Şubat ayında ise yüzde 48.8'di.

Özer, araştırmayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Erdoğan ve Özel’in “Görev Onayı” değerlerinde son üç ayda meydana gelen değişim çok çarpıcı. Özellikle CHP’nin oy oranında artış olmamasına rağmen Özel’in görev onayı ve popülaritesinin artması dikkatle gözlenmesi ve araştırılması gereken bir konu olabilir'' ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar