Hakan Fidan, Sergey Lavrov'la tahıl anlaşmasını görüştü

Hakan Fidan, Sergey Lavrov'la tahıl anlaşmasını görüştü
Yayınlanma:
A+ A-
Rusya ile Ukrayna arasındaki tahıl anlaşmasının süresinin 17 Temmuz'da dolması öncesinde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Rus mevkidaşı Sergey Lavrov telefonda görüştü.

Artı Gerçek - Rusya ile Ukrayna arasında, Birleşmiş Milletler ve Türkiye'nin garantörlüğünde varılan tahıl anlaşmasının süresinin 17 Temmuz'da dolmasından önce diplomatik girişimler devam ediyor. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü.

Fidan-Lavrov görüşmesi, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin Türkiye'yi ziyaret etmesinin ve ülkesine Türkiye'deki Azov Taburu komutanlarıyla birlikte dönmesinin hemen sonrasında yapıldı. Kremlin, Azov komutanlarının Kiev'e dönmesine "Anlaşmaların bu şekilde ihlal edilmesi hiç kimseye yakışmaz" tepkisini göstermiş.

ANKARA: UKRAYNA'YI VE TAHIL ANLAŞMASINI KONUŞTULAR

Dışişleri Bakanlığı'ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, pazar günü Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakanlar Ukrayna'daki son gelişmeleri ve İstanbul’da yapılan ‘tahıl anlaşması’ ile ilgili durumu görüştü” denildi.

MOSKOVA: AZOV KOMUTANLARI DA KONUŞULDU

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamadaysa, iki bakanın Ukrayna ve Karadeniz Tahıl Anlaşması'nın yanı sıra Azov komutanlarının Ukrayna'ya dönüşünün de ele alındığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar