Halk TV'den Erdoğan'ın davetine yanıt: Katılmayacağız

Halk TV'den Erdoğan'ın davetine yanıt: Katılmayacağız
Halk TV Yönetim Kurulu -Başkanı Cafer Mahiroğlu, yazılı bir açıklama yaparak kanalın, Erdoğan'ın konuşma yapacağı 'Türkiye Yüzyılı' programına katılmayacaklarını duyurdu.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın cuma günü konuşma yapacağı 'Türkiye Yüzyılı' programına, 'vetolu gazeteci ve basın kuruluşlarının' davet edilmesi ile başlayan tartışma devam ediyor.

Halk TV, davet edildiği programa katılmayacağını açıkladı.

Yönetim Kurulu - Başkanı Cafer Mahiroğlu imzası ile yayınlanan açıklamada "Kurumumuza 'akreditasyon' adı altında uygulanan ambargoyu yıllardır sürdürenler aynı zamanda 'muhalif medya' tanımı ile bizi ötekileştirmeye devam edenlerdir" denildi.

Açıklamada, son dönemde basın üzerinde artan baskılar hatırlatılarak, davetin samimi bulunmadığı belirtildi ve kurum olarak Halk TV'nin programa katılmayacağı açıklandı:

"Sansür Yasası, gazetecilerle müzakere edilmeden tüm itirazlara rağmen oldu bittiye getirilmişken; gazeteciler soruşturmalarla, yüksek tazminat davalarıyla, gözaltılarla-tutuklamalarla susturulmaya çalışılırken, akreditasyon adı altında gazeteciler haber sahalarına sokulmazken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bu davetini samimi bulmadığımızı belirtmek zorundayız.

Halk TV’ye yapılan kurumsal davete teşekkür ederek bu toplantıya katılmayacağımızı bildiriyoruz.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar