Hayata Destek Derneği, 50 çalışanını işten çıkardı

Hayata Destek Derneği, 50 çalışanını işten çıkardı
Yayınlanma:
A+ A-
Mülteciler başta olmak üzere afetlerden etkilenen topluluklara yardım sağlayan Hayata Destek Derneği 50 çalışanını işten çıkardı. Grekçe olarak Avrupa Birliği’nden alının fon miktarının azalması gösterildi.

Artı Gerçek - Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), UNICEF, Danimarka Mülteci Konseyi (DRC) gibi kurumlardan fon alan Hayata Destek Derneği geçen hafta bir gün içinde 50’den fazla çalışanının iş akdini feshetti.

Dernek işten çıkarma kararını Mersin, Mardin, Batman, Diyarbakır, İstanbul ve Şanlıurfa’da bulunan ofislerindeki çalışanlarına yazılı ve sözlü olarak bildirdi. Daha önce ECHO’nun verdiği fonla devam eden projenin 2023’ün Şubat ayına kadar devam edeceğini çalışanlarına duyuran dernek ani bir karar alarak işten çıkarmaların aralık ayı sonunda tamamlanacağını duyurdu.

Derneğin direktörü Sema Genel Karaosmanoğlu'nun, çalışanlara yaptığı açıklamada 2023’teki faaliyetlerini yarıya düşürmeye karar verdiklerini duyurdu. Bu kapsamda işten çıkarılanlar arasında sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, avukatlar, eğitmenler, tercümanlar, bilgi hattı çalışanları, saha çalışanları ve şoförler bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar