HDP'li Kemalbay: Sesiniz saat satana değil dolar milyarderi yabancılara çıksın

HDP'li Kemalbay: Sesiniz saat satana değil dolar milyarderi yabancılara çıksın
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Kasım 2019 18:13
A+ A-
HDP Milletvekili Serpil Kemalbay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 'Elinde bir saat 10 liraya satıyor, Afrika'dan gelmiş. Biz buna müsaade etmeyeceğiz' sözlerini eleştirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun saat satan Afrikalı mültecilerle ilgili sözlerine tepki gösteren HDP İzmir Milletvekili ve Sosyalist Dayanışma Platformu Kurucu Meclis Üyesi Serpil Kemalbay, "Dolar milyarderi yabancılara çıksın sesiniz" dedi. Kemalbay, HDP’nin Bayraklı ve Konak ilçe kongrelerinde konuştu.

SÜLEYMAN SOYLU'YA SESLENDİ

Serpil Kemalbay, 31 Mart yerel seçimlerinden yola çıkarak, "Biz bu ülkenin işçilerinin, kadınlarının, çocuklarının, dağının, taşının, ovasının, suyunun hakkını savunuyoruz. Bir biz savunuyoruz. Bu yüzden mücadelemize daha sağlam sarılmalı, mücadelemizi daha ileriye taşımalıyız" dedi. Kadıfekale’de yaşayan mültecilere de değinen Kemalbay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "Elinde bir saat 10 liraya satıyor, Afrika’dan gelmiş. Biz buna müsaade etmeyeceğiz" sözlerini eleştirdi. Kemalbay, "Saat satan mültecilere değil, dolar milyarderi yabancılara çıksın sesiniz. HDP’nin halkların kardeşliğini savunuyor" şeklinde konuştu. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar