İddia: İşe kabulde AKP'ye üye olması istendi

İddia: İşe kabulde AKP'ye üye olması istendi
Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Ekim 2020 00:44
A+ A-
İzmir'de gördüğü iş ilanı için başvuruda bulunan S.M. adlı yurttaş, başvuru yaptığı insan kaynaklarında kendisine AKP’ye üyelik şartının konduğunu söyledi.

İzmir Bornava'da yaşayan ve uzun süredir işsiz olan S.M. adlı yurttaş, iş başvurusu için gittiği adreste kendisine "AKP’ye üyelik" şartı konulduğunu söyledi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre internette işçi alınacağı ilanını gördüğünü ve başvuru için verilen telefon numarasıyla görüştüğünü aktaran S.M., bir fabrikada kasa etiketleme ve paketleme işlerinde çalıştırılmak üzere 30 kişilik işçi alımı yapacağının bilgisini aldığını söyledi. S.M., iş başvurusu için gittiği "Özgü İnsan Kaynakları" adlı adreste yaşananları şöyle anlattı:

"Aradığım firmanın Özgü İnsan Kaynakları adlı bir şirket olduğunu ve A.E fabrikasına işçi alınması için hizmet verdiğini öğrendim. İşe başvurmak için verilen adrese gittim. Bornova'daki Çamdibinde bulunan adrese gittiğimde Firma yetkilisi olduğunu söyleyen kişi, 'AKP'ye üye olmazsanız işi alamazsınız' dedi. Ben kabul etmeyeceğimi söyleyip, ayrıldım. 30 kişilik iş ilanına hayli uzun bir kuyruk oluşmuştu. Herkese mi bunu söylüyorlar acaba diye benden sonraki iş kuyruğundan çıkan bir kaç kişiye de 'AKP'ye üye olmazsanız işi alamazsınız dediler mi?' diye sordum. Beni doğruladılar."

‘PARTİLERLE İLİŞKİMİZ YOK’

Mezopotamya Ajansı'nın konuyla ilgili görüştüğü "Özgü İnsan Kaynakları" şirketinin yöneticisi olduğunu söyleyen Oğuzhan Çevik, firmanın hiçbir partiyle ilişkisinin olmadığını belirtti. Kimi çoklu iş alımlarında partilere de haber gönderdiklerini, üyeleri arasında iş arayanlar varsa, onlara ulaşmak için yardım istediklerini iddia eden Çevik, "Siyasi partilerle bağımız yok. Bugün 400 kişiyle görüştüm, kimseye böyle bir şey söylemedik" dedi.

‘ÖZGÜ İNSAN KAYNAKLARI İLE ÇALIŞMIYORUZ’

A.E. fabrikasından bir yetkili ise İzmir'deki fabrikada bir kadro alımının olmadığını, haberde bahsi geçen firma ile de herhangi bir sözleşmelerinin olmadığını söyledi.

Öne Çıkanlar