Sokak röportajı 'HDP' tartışmasına dönüştü, TELE1 ekibi saldırıya uğradı

Sokak röportajı 'HDP' tartışmasına dönüştü, TELE1 ekibi saldırıya uğradı
TELE1 ekibi, İmamoğlu kararı üzerinden 'ahmak' ve 'sürtük' kelimelerinin hakaret içerip içermediğini sokaktaki vatandaşlara sordu. Konu "HDP, PKK" tartışmasına dönüştü. Kameraman Furkan Durmaz 'provokatör' denilerek darp edildi.

Artı Gerçek- TELE1 ekibinin Esenler'de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararını vatandaşlara sorduğu sokak röportajı, "Her Kürt PKK'li değildir" tartışmasına dönüştü. Bir grup, Kanalın Youtube ekibinden Muhabir Hude Gurbüz ve kameraman Furkan Durmaz'a "provokatörler" diyerek saldırdı.

Gürbüz, mikrofonu uzattığı kişilere "İmamoğlu'nun hapis cezasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu yöneltti. Vatandaşlar "cezanın henüz kesinleşmediğini ve ceza almaması gerektiğini" söylediler.

Ardından Gürbüz'ün, İmamoğlu'nun yargılanmasına sebep olan "ahmak" sözünün hakaret sayılıp sayılmayacağını sorduktan sonra Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘sürtük’ ve ‘çürük’ sözlerini de sorması üzerine, yoldan geçen bir kişi, Erdoğan'ın bu sözü "HDP'lilere ve PKK'lilere söylediğini" savundu. Bunun üzerine yoldan geçen bir başka kişi, "Eleştirebilir ancak hakaret edemez" diyerek Erdoğan'ın kullandığı "sürtük" kelimesini eleştirdi.

Bir başka kişinin "Her Kürt PKK'li değildir" söylemiyle söze girmesinin ardından ortam gerginleşti. Tartışmayla sonuçlanan röportajda, kameraman Durmaz, tekme ve yumruklarla darp edildi.

TELE1, gazetecilere saldıranlar hakkında en kısa sürede yasal işlem başlatılması için suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar