İmamoğlu'nun Covid-19 testi pozitif çıktı: Önlemlere mutlaka dikkat edin

İmamoğlu'nun Covid-19 testi pozitif çıktı: Önlemlere mutlaka dikkat edin
Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Ekim 2020 17:20
A+ A-
Haberi İBB Sözcüsü Murat Ongun duyurdu. İmamoğlu hastaneden 'Önlemlere mutlaka dikkat edin' diye seslendi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Coronavirus testinin pozitif çıktığını duyurdu. İmamoğlu hastaneden bir video yayınlayarak "Önlemlere mutlaka dikkat edin" çağrısı yaptı.

Ongun, hastanede tedavi altına alınan İmamoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Ongun'un açıklaması şöyle:

İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

İMAMOĞLU HASTANEDEN SESLENDİ: ÖNLEMLERE MUTLAKA DİKKAT EDİN

İmamoğlu tedavi gördüğü hastaneden bir video yayınladı. "Önlemlere mutlaka dikkat edin" çağrısı yapan İmamoğlu "Kıymetli vatandaşlarımız, ben sıklıkla test olan birisiyim en son çarşamba günü koronavirüs testi oldum, negatif çıkmıştı. Dün akşam saat 9 sıralarında ateşim yükseldi, 38 derece ateşle hastaneye gelince akşamı hastanede geçirdim, test oldum sonucum pozitif çıktı. Şu an iyiyim, ateşim fena değil, süreç devam ediyor, tıbbi anlamda negatif diyebileceğimiz bir şey gözükmüyor. İnşallah sağlığımıza kavuşacağız. Bütün vatandaşlarımızın dikkat etmesini istiyorum, teması mümkün olduğu kadar azaltalım, herkesin duyarlılık göstermesi şarttır. Hepinizi çok seviyorum. İstanbul'da her sey çok güzel olmaya devam edecek endişeniz olmasın. Süreç devam edecek herkes görevinin başında, kendinize dikkat edin. İhtiyaç olduğunda ben size bu şekilde seslenmeye devam edeceğim." dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar